Львівщина готова прийняти ще близько 20 тисяч переселенців

Lviv.Media

Львівська область готова надати прихисток ще близько 20 тисячам переселенцям. Про це повідомив голова Львівської ОВА Максим Козицький.

Підписуйся

На сьогодні в області проживає близько 265 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Загалом з початку повномасштабної війни в Україні Львівщина прийняла 335 тисяч переселенців.

“З перших днів війни зі свого боку ми доклали максимум зусиль, щоб люди мали змогу перетинати кордон з будь-яким документом, а не лише зі закордонним паспортом. Ці дії були потрібні, щоб розвантажити пункти пропуску і надати людям можливість знайти безпечне місце. Ми налагоджували потоки як автомобільного, так і залізничного транспорту. Львів приймав десятки тисяч людей у ці дні і завдання було – налагодити відправлення людей потягами до Польщі та в інші області України”, – зазначив Максим Козицький

Львівщина готова прийняти ще близько 20 тисяч переселенців. Зокрема в області діє 250 локацій, де розміщують внутрішньо переміщених осіб.

“Це не лише санаторії, але й приміщення шкіл, садочків. Так, вони не є дуже комфортними, але у цих приміщеннях, спальними місцями, харчуванням ми можемо забезпечити. Ми раді бачити кожного, хто приїжджає зараз”, – розповів Козицький.

Також очільник області зазначив, що є неприйнятним, коли орендодавці цілеспрямовано підвищують ціни за кварплату. Тож у випадку завищення вартості на житло чи незаконне виселення потрібно звертатись з заявою у правоохоронні органи.

Нагадаємо, на Львівщині свої двері для переселенців можуть відкрити монастирі та молитовні будинки. Переселенців забезпечать житлом, їжею та всім необхідним.