У Празі для українських біженців створили наметове містечко

Укрінформ

Про це повідомляє iDnes, передає Укрінформ.

Містечко в четвер установили пожежники, в другій половині дня суботи в ньому було вже близько 40 людей. Упродовж дня пожежні розраховували заповнити потужності на 70-80%. Загалом табір може прийняти 150 людей, відповідно до кількості ліжок. У містечку 10 наметів для біженців і стільки ж для координаторів, кухні, їдальні, є там і дитячий куточок.

Містечко, засноване на прохання міністра внутрішніх справ Віта Ракушана, призначене переважно для біженців, які зараз перебувають на головному вокзалі. За даними громадянських ініціатив, сотні біженців, переважно ромського походження, живуть у непристойних умовах на головному вокзалі Праги. Поліція має перевірити, чи немає у них подвійного громадянства - українського та угорського. Ті, в кого є угорське громадянство, не мають права на тимчасовий захист у Чеській Республіці.

Читайте також: Медики з Чехії допомагатимуть на Прикарпатті людям, які постраждали у війні з росією

Місто відкрите цілий день, але вночі з 22:00 до 06:00 буде закрите для в’їзду та виїзду. Навколо чергують правоохоронці.

Мер Праги Зденек Гржіб зустрівся з послом України Євгеном Перебийнісом. Говорили про ситуацію з біженцями в Празі.

Гржіб також закликав уряд ЧР створити загальнонаціональну систему розподілу біженців по всіх регіонах. Якщо цього не станеться, Прага буде змушена закрити центр допомоги українським біженцям через переповненість.

Читайте також: Чехія планує провести донорську конференцію з відновлення України

Чеська столиця стикається з великим напливом біженців і браком місць. Центр допомоги у Височанах, який обслуговує мегаполіс і Центральну Богемію, обслуговуло близько 88 тисяч біженців з початку російського вторгнення. Зараз у Празі на 1000 жителів припадає в чотири рази більше біженців з України, ніж у деяких інших регіонах Чехії.

За даними МВС ЧР, станом на 13 травня статус захисту в країні було надано 341 308 українцям, Населення самої республіки становить понад 10 млн, тобто кількість українців, яких Чехія вже прийняла, сягає 3% власного населення.