75% переселенців на Полтавщині прибули з Харкова

Зміст

Про це повідомив голова Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін 13 травня в ефірі Media Center Ukraine:

«75% – це харків'яни на території Полтавщини знаходяться . Вони залишаються на території, ще не їдуть до Харкова. Ми знаємо, що Збройні Сили України мають успіхи на півночі Харківщини, але люди ще побоюються туди повертатись».

Збройні Сили України звільнюють населені пункти Харківщини від російських окупантів. Через це у багатьох людей з цих пунктів виникає бажання повернутися додому, але нині це небезпечно.

Жителям Харківщини не можна повертатися додому через продовження бойових дій і близьке знаходження до лінії фронту. Ще однією причиною є чимало нерозірваних снарядів та замінованих місць, що їх залишили російські солдати. 8 травня під час проведення розмінування під мостом в селі Циркуни виявили тіла двох цивільних жінок, які підірвалися на розтяжці.

Станом на 9 травня на Полтавщині живуть майже 180 тисяч зареєстрованих переселенців.

Нагадаємо, що в області планують збудувати 2 тисячі квартир, де мешкатимуть переселенці до відновлення власного житла. Будинки зводитимуть коштом державного бюджету. Детальніше про програму читайте тут.