"Приєднали територію України до російського Криму": у Лаврова теж висловились щодо форми української збірної

Українська футбольна команда на своїй формі приєднала територію України до "російського Криму". Так на нову форму збірної України з футболу відреагувала речниця МЗС РФ Марія Захарова у Telegram-каналі, передає УНН.

Цитата

“Українська футбольна команда на своїй формі приєднала територію України до російського Криму. Пояснення таке ж метафізичне, як і сама відчайдушна мистецька акція — нібито це повинно надати гравцям сил”, — написала Захарова.

Додамо

За словами речниці МЗС РФ, прийом не новий. Називається тромплей (trompe-l’œil) — спосіб зображення і сукупність технічних прийомів, що створюють ілюзію неможливого, або навпаки — уявлення доступного, відчутного, але насправді неіснуючого. У російській мові є простий аналог складного терміна — “обманка”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підлість і дрібна провокація: у Російському футбольному союзі відреагували на зображення Криму на формі збірної України

“Що стосується горезвісних націоналістичних кричалок, які так само будуть радувати глядачів ЧЄ з футболу, як і частина екіпіровки українських спортсменів, то це чергова спроба державної київської пропаганди закріпити в суспільній свідомості гасло, яке у багатьох в Україні і за її межами асоціюється з Українською повстанською армією (УПА), С. Бандерою і їх злочинами в роки Другої світової війни. Діяльність УПА рішенням Верховного Суду Російської Федерації від 17 листопада 2014 р заборонена в Росії. У Києві хочуть дистанціювати цей лозунг від незручного походження і наповнити його новим позитивним змістом, щоб по всьому світу він сприймався виключно як прогресивний і максимально співзвучний глобальному порядку денному”, — зазначила Захарова.

Нагадаємо

Сьогодні глава Української асоціації футболу представив нову форму збірної України, в якій команда проведе Євро-2020. Головною особливістю форми стало окреслення меж України, в які також входить Крим.

Чемпіонат Європи пройде з 11 червня по 11 липня. У групі C збірна України зіграє з Нідерландами, Австрією і Північною Македонією.