Мохнацька заявила, що подала до суду на альпініста Дмитра Семеренка

Христина Мохнацька, яка нещодавно повідомила про своє сходження на вершину Евересту, звернулася за захистом своєї честі та гідності до суду. Відповідачем по справі буде Дмитро Семеренко, який один із перших спростував інформацію Мохнацької про сходження на вершину. Про це альпіністка повідомила у своєму коментарі BBC News Україна, пише Depo.Прикарпаття.

За словами франківки вона поки що перебуває у Непалі, так як через погодні умови не може вилетіти до Катманду, а позов підготував її адвокат.

"Хто навів на мене наклепи – це Дмитро. Він оббрехав мене, створив булінг довкола мене, обзивав і ображав. Я вже подала на нього позов до суду через свого адвоката. Коли я повернусь — буде війна!" — повідомила Мохнацька.

Разом з тим, згідно інформації щодо стадій розгляду судових справ в Україні станом на 12 год 30 хв 8 червня позов до суду поки не надходив.

Зображення: Court.gov.ua

Нагадаємо, 1 червня в Івано-Франківському Університеті Короля Данила, де працює Христина Мохнацька, повідомили, що франківчанка підкорила Еверест.

Однак, майже одразу цю інформацію почали спростовувати альпіністи, які здійснювали сходження на Еверест того ж дня, що й Христина Мохнацька. Зокрема, відомий альпініст з Дніпра Дмитро Семеренко розповів, що Христина Мохнацька до вершини Евересту не дійшла та звинуватив її у брехні.

Сама Христина Мохнацька спочатку продовжувала наполягати, що вона таки була на вершині Евересту і виклала кілька фото нібито з вершини. Однак на третій день дискусій написала, що не дійшла до вершини "15-10 метрів", тому що змушена була рятувати свого шерпу. При цьому вона виклала фото, на якому позує на самій вершині.

Шерпи, які супроводжували Христину Мохнацьку на Еверест, спочатку записали відеозвернення, у якому підтвердили версію Мохнацької, однак згодом видалили відео. Як відомо, за шахрайство на Евересті шерпів пожиттєво позбавляють ліцензії і, по суті, заробітків.

5 червня одразу двоє альпіністів майже одночасно заявили, що світлина нібито з вершини Евересту, яку Христина Мохнацька публікувала як доказ свого сходження на гору, є фотошопом.