Пекін відреагував на заклики американських конгресменів бойкотувати зимову Олімпіаду-2022

Китайська влада висловлює Конгресу США рішучий протест і виступає проти спроб американських сенаторів бойкотувати зимову Олімпіаду, яка пройде в лютому 2022 року у Пекіні. Про це повідомив у вівторок офіційний представник МЗС Китаю Чжао Ліцзян, пише УНН.

Деталі

“Китай рішуче проти, щоб під приводом так званої проблеми прав людини робилися спроби бойкотувати Олімпіаду в Пекіні. Відповідні сторони повинні негайно припинити політичні маніпуляції з Іграми”, — заявив він на регулярному брифінгу.

За словами китайського дипломата, міжнародне співтовариство солідарно з позицією КНР і “виступає рішуче проти подібних дій” Сполучених Штатів, які, як зазначив офіційний представник, “вдаються до помилкових заходів”.

“Ми вже неодноразово підкреслювали, що політизація Ігор підриває олімпійський дух і утискає інтереси спортсменів всіх країн, — підсумував Чжао Ліцзян. — Я готовий стояти пліч-о-пліч з олімпійцями і любителями зимової Олімпіади”.

Контекст

У понеділок американські законодавці Майкл Мак-Кол (республіканець), Грегорі Мікс (демократ), Майк Галлахер (республіканець) і Том Маліновскі (демократ) внесли в нижню палату Конгресу США резолюцію із закликом до Міжнародного олімпійського комітету (МОК) перенести XXIV зимову Олімпіаду з Пекіна в інше місце. Законодавці мотивували подібну ініціативу заходами китайської влади, які порушують права людини в Сіньцзян-Уйгурському автономному районі, піддаючи репресіям національну меншину уйгурів.