Вболівальників з України не пустять в Нідерланди на Євро-2020: чому для фанів закривали трибуни раніше

Президент УАФ Андрій Павелко заявив, що українських вболівальників не пустять на перший матч Євро-2020 13 червня в Амстердамі між збірними Нідерландів та України. ASPI news згадало, з яких причин наших фанів не пускали на інші футбольні матчі останнім часом.

Уряд Нідерландів залишив чинною заборону на вільний в'їзд громадян з країн, що не входять до Євросоюзу. Це виключає можливість потрапити на перший для України матч Євро-2020 вітчизняним вболівальникам.

"Ми вивчили всі варіанти розвитку подій. Через коронавірус багато країн вводять свої обмеження. Уряд Нідерландів ухвалив рішення не пускати вболівальників з країн, що не входять в зону ЄС. Ми готуємося оперативно надавати підтримку нашим уболівальникам, якщо приймаючі країни будуть йти нам назустріч. Будемо сподіватися, що матчі України будуть з підтримкою наших уболівальників", – сказав Павелко.

Також ASPI news згадало, з яких причин наших фанів не пускали на інші футбольні матчі.

Лісабон. Вересень 2014. Матч ЛЧ "Бенфіка" (Португалія) – "Зеніт" (Росія)

Поліціянти не пустили 50 українських уболівальників на трибуни з національними прапорами. Своє рішення поліція пояснила тим, що не знає політичні мотиви, з якими фани йдуть на гру. Деяким українцями зрештою вдалося принести синьо-жовті прапори на стадіон. Втім, при спробі розгорнути прапори, людей назовні відразу вивели стюарди. "Не збурювати росіян – це вже світова фобія", – заявив тоді Союз українців в Португалії.

Неаполь. Листопад 2016. Матч ЛЧ "Наполі" (Італія) – "Динамо" (Київ)

Вболівальників, котрі поїхали на матч київського "Динамо" не пустили на трибуни після сутичок з італійськими фанами. Кілька українців було поранено. В результаті понад 80 українців замість відвідування матчу провели вечір та ніч в італійській поліційній дільниці.

Загреб. Березень 2017. Кваліфікація ЧС-2018. Хорватія – Україна

Вісім українських вболівальників влаштували напередодні матчу акцію проти анексії Криму під посольством Росії в Загребі. У підсумку фани опинилися у відділку місцевої поліції, їх оштрафувала. На сам матч українці не потрапили.

Київ. Жовтень 2020. Ліга націй. Україна – Іспанія

УАФ через епідемію коронавірусу скоротила квоту квитків на матч Україна - Іспанія за 2 години до початку зустрічі з 30% до 15% від загальної кількості місць на НСК "Олімпійський".

"Члени комісії проаналізували епідеміологічну ситуацію й дійшли висновку, що доцільно зменшити квоту продажу квитків. Перші 15%, які були продані раніше, залишаються дійсними. Решта квитків буде скасована, а тим, хто вже встиг їх придбати, буде компенсована їх повна вартість. Уболівальники, чиї квитки були скасовані, вже отримали відповідне повідомлення на телефон та електронну пошту", – написало УАФ у Facebook.

Нагадаємо, на груповому турнірі Євро-2020 Україна зіграє з Нідерландами (13 червня), Північною Македонією (17 червня) та Австрією (21 червня).

Раніше букмекери оцінили шанси збірної України на Євро-2020. Також ASPI news підготувало календар матчів континентальної першості.