Український гирьовик Олександр Яровий встановив новий унікальний рекорд Гіннеса

Запорізький атлет Олександр Яровий отримав диплом Книги рекордів Гіннеса за жонглювання гирею — перекинув із руки в руку 40-кілограмову гирю. Особливість рекорду в тому, що він це зробив 36 разів із закритими очима.

«Я дуже радий, просто до цього йшли дуже довго. Мало того, що ми йшли довго до рекорду плюс ще ми довго чекали відповідь», – повідомив спортсмен.

Також український рекордсмен продемонстрував своє нове досягнення – жонглювання наосліп палаючою гирею.

Як зазначила керівник Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова, зібрати стільки документів, скільки «Гіннес» вимагав від нас – це дуже кропітка робота з архівом впродовж двох років. Особливо важко було підтвердити якість ваг – їхнє виробництво, калібрування тощо.

За її словами, це надзвичайно складна робота. Коли ми все ж таки отримали підтвердження щодо реєстрації цього рекорду, мені здається, що ми раділи більше, ніж наш рекордсмен.

ДовідкаКнига рекордів Гіннеса – довідник, який публікується щорічно та містить всесвітньо визнану колекцію світових рекордів, як людських досягнень, так і екстремальних фактів природи. Книга була заснована братами-близнюками Норрісом і Россом Маквіртерами на Фліт-стріт в Лондоні в серпні 1954 року.

На цей момент книзі вже шістдесят шість років, вона публікується в 100 країнах на 23 мовах і містить більш ніж 53000 записів у своїй базі даних.

/Текст підготовлено для «Патріот Донбасу» на основі відкритих джерел/