УЄФА вимагає у збірної України з футболу прибрати лозунг "Героям слава!"

Спілка європейських футбольних асоціацій (УЄФА) просить Україну прибрати «політичні» написи з форми своєї збірної з футболу на Євро-2020. Там написано «Слава Україні!» та «Героям слава!», а також є карта України, чим обурювалася Росія. Але в УЄФА претензій раніше не мали.

Як повідомляє видання "Чемпіонат", контури півострова залишаться на формі підопічних Андрія Шевченка, оскільки в Організації Об'єднаних Націй (ООН) визнають саме такі межі України. Напис "Слава Україні!" також не заборонять, оскільки як окреме словосполучення він не несе політичний сенс.

Відзначається, що слоган "Героям слава!" не може перебувати на футболці, оскільки в комбінації зі "Слава Україні!" він має явний політичний підтекст.

Кажуть, що в УЄФА ще раз проаналізували дизайн форми після звернення Росії і постановили, що поєднання двох гасел «Слава Україні» та «Героям слава!» нібито мають історичне та мілітаристське значення.

Нагадаємо,6 червня стало відомо, у якій формі збірна України виступатиме на Євро-2020, старт якого намічений на 11 червня. Форма буде представлена в трьох кольорах: жовтому, синьому і білому.

Особливістю є те, що на ній нанесено контур карти України. Ззаду під коміром нанесено напис "Слава Україні!", а на внутрішній стороні - "Героям слава!".