«Слава Україні» залишити, а "Героям слава" прибрати: УЄФА зобов'язала збірну України змінити форму

УЄФА зобов'язала Україну внести зміни у форму футбольної збірної перед стартом чемпіонату Європи і прибрати слоган  "Героям слава".

Про це повідомляє AFP News Agency, інформацію також підтвердили в Українській асоціації футболу, пише  "Суспільне Спорт".

Нагадаємо, Російський футбольний союз обурився презентацією нової форми України і звернувся до УЄФА. В обрисі нової футболки було зображено кордони країни включно із українським Кримом - анексованою Росією територією.

У грудні 2020-го в УЄФА заявили, що футболка національної збірної України відповідає усім нормам та не є політичним. Проте згодом РФС зробила офіційний запит в УЄФА щодо нової форми України.

В УЄФА проаналізували форму збірної України і частково задовільнили звернення Російського футбольного союзу.

За рішенням УЄФА, на формі збірної України залишиться обрис України, а також слоган "Слава Україні" - щодо цих елементів європейська організація не має жодних заперечень. А ось слоган "Героям слава" Україна повинна прибрати з форми: в УЄФА вирішили, що у поєднанні зі слоганом "Слава Україні" вони мають "політичну природу", а також "історичну та військову важливість", тож несуть "політичний підтекст".