УЄФА вимагає прибрати з форми збірної України гасло «Героям слава!»

Про вимогу УЄФА повідомило 10 червня інформаційне агентство AFP.

«УЄФА вимагає, аби Україна змінила форму збірної для ЄВРО-2020, прибравши «політичний» слоган, що викликав протести з боку Росії», — зазначає агентство.

УЄФА не має питань до наявної на формі карти з Кримом, бо кордони України з окупованим півостровом визнані ООН, а також до привітання «Слава Україні», яке було дозволено ще у 2018 році, пише «РБК-Україна». Це привітання відповідає регламенту УЄФА, оскільки має «загальне і неполітичне» значення.

«Спочатку представники організації не досліджували питання з контекстом відповідного вітання «Героям слава!» детально, а після додаткової перевірки нібито виявили, що в ньому є політичний підтекст, а також історичний і мілітаристський сенс. Це порушує вимоги УЄФА щодо відстутності на формах політичних слоганів», — вказує видання.

Як повідомив спецпредставник Міністерства закордонних справ Олексій Макєєв, дипломати допоможуть Українській асоціації футболу у перемовинах з УЄФА щодо повернення напису.

«Треба спокійно але методично реагувати на це. Силами УАФ, юристів, вболівальників. Маємо час і натхнення. Дипломати допоможуть», — зазначив Макеєв.

Шкода таки, шо Суперліга не сталася. Нічого, УЄФА ще отримає. Треба спокійно але методично реагувати на це. Силами...

Опубликовано Oleksii Makeiev Четверг, 10 июня 2021 г.

Нову форму збірної України презентував на початку червня очільник Української асоціації футболу Андрій Павелко. На ній зображено контури державного кордону з анексованим Кримом, а також гасло «Слава Україні — Героям слава».

Російський футбольний союз висловив своє незадоволення. В УЄФА заявили, що затвердили форму збірної України.

Вітання «Слава Україні — Героям слава» з 2014 року є офіційним у Збройних силах України.