УЄФА зобов'язала Україну прибрати з форми гасло "Героям слава!" - як відреагували у соцмережах

УЄФА зобов'язала національну збірну Україну з футболу прибрати з нової форми гасло "Героям слава!". У цій формі команда має грати на Чемпіонаті Європи з футболу, який стартує вже 11 червня.

Скандал розгорівся через заяви росіян, про приналежність гасел до політичного і мілітаристського підтексту. Втім, попри їхнє обурення карта України на формі не порушує правил, оскільки ООН визнає приналежність Криму до України. Слоган "Слава Україні!" також залишиться на формі, оскільки сам по собі розглядається як аполітичний.

Іншу частину напису на уніформі - "Героям слава!" - збірна України має прибрати, оскільки у поєднанні з першим деякі російські чиновники сприймають як "нацистський клич".

зібрало реакції на нову екіпіровку української футбольної збірної.

6 червня, коли збірна України представила оновлену форму, речниця російського МЗС Марія Захарова бурхливо відреагувала у соцмережах і написала, що "українська футбольна команда на своїй формі приєднала територію України до Криму". За її словами, так наша держава створює "ілюзію неможливого".

Пізніше ж Захарова знову написала публікацію, у якій запевнила, що прославляти Батьківщину необхідно спортивними досягненнями, а не націоналістичними лозунгами.

Водночас, українські політики не забарилися з відповіддю Росії. Так, народний депутат Олексій Гончаренко написав у своєму Telegram-каналі, що РФ може довго відчувати свою "перемогу" у питанні з формою збірної України, однак, рішенням УЄФА Крим теж визнаний українським.

Народна депутатка Софія Федина стосовно ситуації довкола скандалу іншої думки. За її словами, країна стала слабкою через політику президента. Саме це стало причиною втручання у внутрішні справи України.

Тим часом, журналіст видання "Петро і Мазепа" Макс Гадюкін лише висміяв спроби Росії нав'язати Україні своє бачення "футбольних стандартів". На його думку, вплив, який Російська Федерація хоче мати у світі, не співпадає з реальними можливостями.

Не залишився осторонь ситуації, яка склалася, хіба що ледачий. Так, небайдужі українці й навіть іноземці висловили своє "невдоволення" у делікатний спосіб. Вони активно почали коментувати публікації російського МЗС у соцмережах й такий спосіб, влаштували своєрідний флешмоб.

Нагадаємо:

Збірна України з футболу представила форму, в якій команда виступатиме на чемпіонаті Європи-2020 цього літа — на ній зображений Крим і окуповані частини Донбасу. У відповідь на це російські можновладці почали загрожувати санкціями.

УЄФА зобов'язав збірну України прибрати напис “Героям слава” з нової форми для Євро-2020.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram і Viber Новини.LIVE.