Данія послабить обмеження, зокрема й на матчах Євро-2021 у Копенгагені

У Данії вирішили послабити обмежувальні заходи, впроваджені для боротьби з поширенням коронавірусу, повідомляють у четвер європейські ЗМІ.

"Ми зможемо зробити все те, що не могли раніше, тому що епідемію взяли під контроль", - сказав міністр охорони здоров'я Данії Магнус Хеуніке.

З п'ятниці бари та ресторани зможуть працювати до півночі, тоді як раніше там приймали відвідувачів до 23:00. З 15 червня час закриття цих закладів перенесуть на 2:00 ночі.

Крім того, з 14 червня скасовується обов'язкове носіння масок, за винятком громадського транспорту. З вересня планується скасувати й це правило.

З наступного тижня також дозволять проведення громадських заходів чисельністю до 10 тис. людей. Для матчів у рамках Євро-2021, які відбудуться в Копенгагені, зроблено виняток, на них вирішено допустити 25 тис. глядачів. Раніше планувалося, що на стадіон пускатимуть до 16 тис. осіб.

Із жовтня влада Данії планує зняти всі обмеження і скасувати документ, який наразі потрібен для відвідування барів, ресторанів, музеїв і театрів. Спеціальна перепустка містить інформацію про негативний ПЛР-тест на коронавірус у людини, про проходження вакцинації або нещодавно перенесену хворобу.

За час пандемії в Данії виявили понад 288 тис. випадків COVID-19, близько 2,5 тис. пацієнтів померли внаслідок ускладнень, пов'язаних із хворобою, майже 275 тис. осіб повністю одужали. На сьогодні близько 24% жителів країни пройшли повну вакцинацію, більше ніж 42% отримали першу дозу.