Флешмоби на сторінках УЄФА та обурення посадовців: реакція українців на заборону гасла «Героям слава!» на формі збірної

Українці почали масово підтримувати заборонене під останнім постом УЄФА. І хоч цей допис не стосується нашої футбольної форми, українських користувачів це не зупиняє — там вже є майже 7 тисяч коментарів, хоча під попередніми дописами це число не сягало й тисячі.

Здебільшого українці пишуть гасла «Слава Україні» та «Героям слава», однак деякі користувачі критикують УЄФА за поступки Росії. Така ж ситуація і на сторінці УЄФА на Google maps: сотні дописів із критикою організації й гаслами «Слава Україні» та «Героям Слава». Загальний рейтинг УЄФА вже обвалився до 2,1 бала з 5 можливих. Народний депутат від «Європейської Солідарності» Олексій Гончаренко закликав влаштувати такий флешмоб і на сторінці Міністерства закордонних справ. Судячи з коментарів під останнім дописом, українці до заклику парламентаря охоче приєдналися. Крім того, у соцмережі почали з'являтися альтернативні написи для форми української збірної. Зокрема, народний депутат від «Голосу» Ярослав Юрчишин оприлюднив фото, на якому замість «Героям слава!» написано «Путін — ху*ло!». А ще заборона напису на українській формі викликала підтримку багатьох українських високопосадовців. Зокрема, рішення УЄФА не підтримали міністр закордонних справ Дмитро Кулеба та народний депутат від «Європейської Солідарності» та колишній президент Петро Порошенко, Нагадаємо, спілка європейських футбольних асоціацій (УЄФА) попросила Україну прибрати напис «Героям слава!» з форми своєї збірної з футболу на Євро-2020. Його організація вважає політичним.

В УЄФА кажуть, що ще раз проаналізували дизайн форми після звернення Росії й постановили, що поєднання двох гасел «Слава Україні!» та «Героям слава!» нібито має політичний контекст, а також «історичний і мілітаристський підтекст».

Хоча ще нещодавно УЄФА не мала претензій до української форми, якою обурилася Росія, і затвердила її. Але після цього РФ подала скаргу.

Дизайн форми обурив, зокрема, представницю Міністерства закордонних справ Росії Марію Захарову й депутата Держдуми РФ Дмитра Свищова. Останній узагалі закликав УЄФА заборонити Україні грати в новій формі. Зазначимо, що Євро-2020 триватиме з 11 червня по 11 липня. У межах групового етапу збірна України проведе перший матч 13 червня і зіграє з Нідерландами, 17 червня — з Північною Македонією, а 21 червня — з Австрією.