УЄФА вимагає прибрати гасло «Героям слава!» з форми української збірної

Спілка європейських футбольних асоціацій (УЄФА) просить Україну прибрати «політичні» написи з форми своєї збірної з футболу на Євро-2020. На новій формі є написи «Слава Україні!» та «Героям слава!», чим обурювалася Росія. Але в УЄФА претензій раніше не мали.

Про це повідомляють Agence France-Presse (AFP) та газета Barron's.

Політичним УЄФА вважає напис «Героям слава!» і саме його і просять прибрати.

Це підтвердили і в Українській асоціації футболу «Суспільному».

В УЄФА кажуть, що ще раз проаналізували дизайн форми після звернення Росії й постановили, що поєднання двох гасел «Слава Україні!» та «Героям слава!» нібито мають політичний контекст, а також «історичну та військову важливість».

Зазначимо, що на формі української збірної зображена також карта України з анексованим РФ Кримом, через що у Росії теж обурювалися. Але в УЄФА ці претензії відкинули.

Що передувало?

Спілка європейських футбольних асоціацій (УЄФА) ще нещодавно не мала претензій до української форми, якою обурилася Росія, і затвердила її. Але після цього РФ подала скаргу.

Дизайн форми обурив, зокрема, представницю Міністерства закордонних справ Росії Марію Захарову й депутата Держдуми РФ Дмитра Свищова. Останній узагалі закликав УЄФА заборонити Україні грати в новій формі.

Крім того, президент країни-окупанта Володимир Путін вважає, що нова форма збірної України з футболу нехтує волевиявленням жителей окуваного Росією Криму.

Зазначимо, що Євро-2020 триватиме з 11 червня по 11 липня.

У межах групового етапу збірна України проведе перший матч 13 червня і зіграє з Нідерландами, 17 червня — з Північною Македонією, а 21 червня — з Австрією.

Раніше Український Дощ писав, що УЄФА відмовився переносити матч України, якщо їй випаде зіграти у Росії.