Гасла на формі української збірної можуть стати офіційними футбольними символами

Українська асоціація футболу (УАФ) запропонувала надати гаслам «Слава Україні» та «Героям Слава» статус офіційних футбольних символів. Це і ще кілька питань винесуть на голосування членів Виконкому УАФ.

Про це повідомив президент УАФ Андрій Павелко в Facebook.

«Завтра на розгляд і голосування членів Виконкому УАФ запропонував винести кілька питань: про затвердження статусу офіційних футбольних символів України - гасел «Слава Україні» та «Героям Слава». Про затвердження малого і великого герба національних збірних України (із зображенням карти України в її неподільних межах, які визнані ООН, з Кримом і тимчасово окупованими частинами Донецької і Луганської областей)», - написав він вчора ввечері.

Павелко висловив подяку вболівальникам за підтримку УАФ і новий дизайн форми національної збірної, небайдужість і відверту публічну позицію, щиру реакцію на поточні події.

«Насправді, намагаючись прибрати з футболок наших гравців два надрукованих всередині слова, наші «друзі» сприяли тому, що сьогодні всі міжнародні ЗМІ і соціальні мережі рясніють написами: Glory to Ukraine! Glory to the heroes!», - додав президент УАФ.

«За будь-яких, обставин, гасла «Слава Україні» та «Героям Слава» не можуть нікуди зникнути, тому що немає такої сили, яка здатна викорінити ці слова зі свідомості українців або затьмарити їх неймовірну енергетику», - додав Андрій Павелко.

Раніше президент Української асоціації футболу Андрій Павелко відправився в Рим, де тривають переговори з представниками УЄФА з приводу футбольної форми української збірної.Організація підтвердила, що дизайн футболки був схвалений раніше.

6 червня Україна презентувала нову форму, в якій національна збірна буде грати під час Чемпіонату Європи з футболу. На ній є обрис карти України, включаючи тимчасово окупований Крим, і написи «Слава Україні» та «Героям слава». У Росії не приховують обурення і закликають УЄФА заборонити новий комплект уніформи.

У Посольстві США в Україні висловилися з приводу нової форми збірної України до чемпіонату Європи з футболу-2020.

Росія розглядала варіант відмови від участі в чемпіонаті Євро-2020. Причиною стала нова форма української збірної з футболу, затверджена УЄФА.

УЄФА проаналізувала нову форму збірної України після запиту з боку РФ і зобов’язала прибрати з неї напис «Героям слава».

Прес-секретар головного тренера збірної України з футболу Андрія Шевченка Микола Васильков повідомив, що Україна може змінити форму гравців для Євро-2020.

Почесний президент Російського футбольного союзу (РФС) В’ячеслав Колосков розкритикував рішення УЄФА з приводу форми збірної України на Євро-2020.

Українська асоціація футболу розпочала переговори з УЄФА, щоб форма національної збірної для Євро-2020 залишилася без змін. Спірний напис «Героям слава!» може залишитися на футболках.