Виконком УАФ затвердив офіційний футбольний статус гасел "Слава Україні!" і "Героям слава!" - Павелко

Виконком Української асоціації футболу (УАФ) одностайно 45 голосами підтримав пропозицію президента УАФ Андрія Павелка та затвердив футбольні символи України.

"Відтепер, разом із малим гербом УАФ у вигляді тризуба з написом Ukraine, на всіх офіційних заходах УАФ, заходах за участю представників УАФ на міжнародній арені та в матчах національних збірних зможе використовуватися великий герб - карта України з тризубом у центрі", - написав Павелко у Facebook у п'ятницю.

Також, за його словами, виконком затвердив офіційний футбольний статус гасел "Слава Україні!" і "Героям слава!", які, як зазначив президент УАФ, уже багато років є вітанням для мільйонів українських уболівальників на Батьківщині та в усьому світі, на всіх матчах збірних України.

"Унікальний національний футбольний код, який містять у собі ці атрибути, об’єднав усіх українців з різних регіонів України та наших земляків з різних країн і континентів. Ми зобов’язані й маємо за честь оберігати його і наповнювати новою силою єднання! Вітаю всю футбольну Україну з цим історичним рішенням!" - написав Павелко.

Як відомо, на новій формі збірної України розміщені два написи: на зовнішньому боці комірної частини ззаду - "Слава Україні!", на внутрішньому боці - "Героям слава!".

Спілка європейських футбольних асоціацій (УЄФА) вимагає від України внести зміни у форму, прибравши один зі слоганів. "Це поєднання двох гасел вважається явно політичним за своєю природою, що має історичне та мілітаристське значення. Тому це конкретне гасло на внутрішньому боці футболки має бути вилучене відповідно до статті 5 регламенту УЄФА щодо екіпіровки", - йдеться в заяві УЄФА.

Водночас УЄФА раніше не мала претензій до вишитого на зовнішній стороні частини гасла - "Слава Україні". "Це гасло саме по собі може розглядатися як загальна і неполітична фраза загальнодержавного значення, а отже, може бути використане на футболці національної команди", - зазначалося в повідомленні.

Після цього Павелко терміново вилетів до Рима для переговорів з УЄФА щодо її рішення про внесенню коригування у форму національної збірної України з футболу.