Стало відомо, де відбудуться Олімпійські Ігри 2032 року

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) в Токіо під час 138-ї сесії в середу обрав столицю літніх Олімпійських і Паралімпійських ігор 2032 року. Змагання будуть проведені в австралійському Брісбені.

Брісбен був єдиним кандидатом на проведення Ігор. З 80 тих, хто голосував, 72 проголосували «за», п’ятеро – «проти», пише ТАСС.

Цього разу столиця Ігор вперше була обрана за новою процедурою – без заявочної кампанії міст-кандидатів. У червні 2019 року МОК серйозно змінив правила обрання місць проведення олімпійських змагань: були створені комісії щодо зимових і літніх Олімпіад, які обговорюють можливість проведення Ігор з національними олімпійськими комітетами і урядами країн, що виявили бажання взяти змагання, після чого відбирають кандидатів, що підходять найбільше, і виносять їх на затвердження виконкому МОК.

Реформи покликані знизити витрати міст на заявочні кампанії і виключити варіанти, які б вимагали великих фінансових витрат на створення олімпійської інфраструктури.

З обранням Брісбена стали відомі господарі всіх літніх Олімпійських ігор до 2032 року. Після Токіо Олімпіаду приймуть Париж (2024 роки) і Лос-Анджелес (2028).

Раніше глава оргкомітету Олімпіади в Токіо Тосиро Муто заявив, що змагання можуть скасувати в останній момент, якщо продовжиться зростання захворюваності коронавірусів .

Організація Олімпіади-2020 в Токіо обійшлася в 15,4 млрд доларів. Близько 900 млн доларів із загальної суми пішли на створення безпечного середовища через пандемію COVID.

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) затвердив новий девіз Олімпійських ігор. Тепер він звучить так: «Швидше, вище, сильніше – разом».

UA.NEWS