Олімпійські Ігри 2032 року пройдуть у австралійському Брісбені

Австралійський Брісбен прийме літні Олімпійські ігри в 2032 році. Таке рішення прийняв Міжнародний олімпійський комітет в середу, 21 липня. Сюрпризом воно не стало ні для глядачів, ні для організаторів - Брісбен був єдиним кандидатом на проведення Олімпіади.

Як постановив МОК на 138-й сесії, що пройшла у Токіо, Олімпіада в Брісбені розпочнеться 23 липня 2032 року. Після цього місто прийме Паралімпійські ігри.

Вибір столиці Олімпійських ігор пройшов за новою процедурою: від заявочної кампанії міст-кандидатів вирішили відмовитися. Як стверджується на сайті МОК, раніше країни витрачали десятки мільйонів доларів на представлення своїх проєктів, а спроби лобіювати заявки серед членів Комітету призводили до скандалів.

У 2018 році ЗМІ писали, що 27 учасників голосування могли отримати хабара за кандидатуру південнокорейського Пхенчхана. Нова процедура може допомогти уникнути корупційних скандалів і вважається в МОК більш прозорою.

Змагання пройдуть на більш ніж 30 майданчиках, розташованих зокрема на Золотому узбережжі Австралії - відомій курортній зоні.

Вартість проведення ігор оцінюється в п'ять мільярдів австралійських доларів (близько 3,5 мільярдів доларів США). Це в кілька разів дешевше, ніж Олімпійські ігри в Токіо, які обійдуться більш ніж в 20 мільярдів доларів.