Ігор Чорногорський: Із змінами у проведенні змагань для наймолодшої вікової категорії, усі діти отримають однакову кількість ігрового часу

Днями Федерація баскетболу України ініціювала внесення змін, щодо проведення змагань серед дітей. Зокрема, серед гравців наймолодшої вікової категорії (10 років), було запропоновано скасувати статистичний протокол та ведення рахунку гри. Таке рішення дозволить юним гравцям отримати більше задоволення від баскетболу та зосередитися конкретно на грі, а не на результаті. Про ці нововведення ми поспілкувалися із головою комісії ФБУ з питань розвитку дитячо-юнацького баскетболу Ігорем Чорногорським.

Як ви ставитеся до ініціативи скасування статистичного протоколу та ведення рахунку гри під час змагань наймолодшої вікової категорії (10 років)?

Україна далеко не перша країна, яка проводитиме дитячі матчі без рахунку та протоку. У різних країнах є свої обмеження – грають без рахунку, вимикають табло, коли різниця більше 30 очок, забороняють команді, яка веде з великим відривом, пресингувати. Нічого нового ми не відкриваємо.

Що ми можемо отримати від такої ініціативи? У цьому форматі, ми даємо однаково часу для найсильнішого та найслабшого гравців, щоб отримати ігрову практику. За рахунок цього, можливо, у майбутньому з’являться гравці більш технічні. Але, все рівно, технікою треба займатися на тренуваннях. Нова модель для чемпіонату наймолодшої вікової групи, у першу чергу, дасть можливість отриманням однакову кількість ігрового часу на майданчику усім гравцям.

Чи не вважаєте ви, що за таким форматом втратиться спортивний принцип?

Жагу до перемоги можна прививати у дітей і з 12 років. Зараз зробили доповнення, і у секції ДЮСШ дітей можна набирати з 6 років, відповідно, 5-6 років діти тренуватимуться та виступатимуть на змаганнях у рівних умовах. А отримаємо ми лідерські якості переможців, чи ні, зараз - це ніхто не скаже. На будь-яке рішення потрібен час, щоб побачити результат. Зрозуміло, що усі ці іновації створюються лише з однією метою – щоб поліпшити якість гравців, чемпіонатів, фестивалів та челенджів. А отримаємо ми результат, чи ні – на це потрібен час.

У серпні, в Закарпатті, в рамках баскетбольного табору Terra Teiwaz, відбудуться дитячі турніри 4х4. Розкажіть, будь ласка, про цей формат змагань.

Ми вийшли з ініціативою від Федерації баскетболу України, щоб провести у Закарпатті тестовий турнір 4x4, після якого проводитимуться челенджі та фестивалі у новому сезоні, для вікових груп до 12 років. На цьому турнірі ми очікуємо отримати похвилинну, або навіть посекундну інформацію, cкільки кожен гравець проводитиме на майданчику з м’ячем. Скільки разів кожен гравець торкнеться м’яча за чверть, або за гру. Скільки він зможе зробити кидків.

16 липня проводилася Zoom-конференція, про зміни у проведення змагань для дітей до 12 років. Однією зі змін стане проведення ігор 4х4 та 3х3. Для того, щоб проводити офіційні челенджі всеукраїнського масштабу, потрібно провести тестовий турнір, щоб подивитися на всі тонкощі організації подібних змагань.