"Мрія дитинства": Зеленський хоче провести Олімпійські ігри в Україні

Президент України Володимир Зеленський заявив, що "пробиватиме" питання проведення Олімпійських ігор в Києві. Про це він сказав під час святкування 30-річчя Національного олімпійського комітету.

Під час виступу, присвяченому 30-річчю НОК, Володимир Зеленський розповів, що велика мрія є у кожного з дитинства. У нього ця мрія, яки виявилося, провести Олімпійські ігри. "Швидше, вище, сильніше - разом", вже навіть вигадав девіз майбутніх змагань глава держави.

Він переконаний, що Україна заслуговує на те, щоб стати господаркою Олімпійських ігор. Втім, зазначив глава держави, це дуже складне завдання. "Але в такі моменти я завжди згадую слова важкоатлетів і мого батька – майстра спорту з важкої атлетики. Вони кажуть: піти і спробувати щось підняти – завжди нелегко. Легко – не спробувати й піти. Так казали важкоатлети. Тож щодо Олімпійських ігор – ми точно спробуємо", – наголосив Зеленський.

Нагадаємо, що на останніх Олімпійських іграх в Токіо українські спортсмени завоювали 19 медалей. На Паралімпіаді Україна отримала вже 98 медалей, опинившись на 6 місці в загальному турнірному заліку. Варто зазначити, що загальні витрати на Олімпіаду в Токіо перевищили $25 млрд, що зробило її найдорожчим спортивним заходом у світі. За підрахунками фахівців, середня вартість одного заходу на літніх Іграх становить $22,4 млн.

ASPI news інформувало, що напередодні Дня Незалежності Володимир Зеленський взяв участь у челенджі "Здорова Україна 30". Президент 30 разів віджався на брусах у вишиванці. Також повідомлялося, що на Олімпійські ігри-2020 у Токіо поїхала найменша делегація спортсменів за всю історію виступів України на Олімпіаді. Раніше керівник виконкому "УДАРу" Артур Палатний заявив, що найменша в історії незалежної України збірна на Олімпійських іграх – наслідок недофінансування масового спорту в державі.