Подвійна аварія Ферстаппена та Гемілтона, дубль McLaren. Що відбулося на Гран-прі Італії: відео

Ключові моменти Гран-прі Італії.

Гран-прі Італії закінчувало тритижневий європейський міні-марафон у рамках сезону Формули-1. Два тижні тому гонщики змагалися в Бельгії (хоча й не змогли цього зробити повноцінно через погоду), тоді - провели гонку в Нідерландах, а закривали тритижневі старти в Італії.

На старті гонки Ріккардо одразу вдлося обійти Ферстаппена: австралієць проскочив екснапарника по команді перед першим поворотом. Гемілтон паралельно атакував Ландо Норріса (стартував третім), обійшов його, але тоді втратив місце.

На перших колах дистанції зійшли обидва гонщики Alpha Tauri - Юкі Цунода та П'єр Гаслі. І до середини гонки ці події залишалися чи не найцікавішими.

По ходу першої половини Ферстаппен намагався атакувати Ріккардо, Гемілтон - Норріса. Але безуспішно.

На 23-му колі Ферстаппен заїхав на пітстоп, який через технічну помилку тривав не 2 секунди, а 11! Він втратив майже десять дорогоцінних секунд і повернувся на трек за Норрісом.

За два кола на пітстоп пішов Гемілтон, і при поверненні на трасу він опинився поруч з Ферстаппеном та Норрісом.

Ландо Норріс зміг проскочити першим, а от Ферстаппен та Гемілтон в'їжджали в перший поворот колесо в колесо. Гемілтон хотів втримати позицію, Ферстаппен - намагався атакувати британця. І як наслідок, контакт у повороті - аварія! Обидва гонщики зійшли з дистанції.

Фото зіткнення та аварії Відео зіткнення Ферстаппена та Гемілтона Болід Макса підкинуло вгору, він колесом міг приземлитися буквально на голову Гемілтона, та британця врятувала система Halo!

Залишившись без двох фаворитів, лідерство у гонці перейшло до двох гонщиків McLaren Mercedes - Ріккардо йшов першим, а Норріс другим. Позаду тривала боротьба між Серхіо Пересом (але він по ходу гонки отримав 5-секундний штраф!), Валттері Боттасом та Шарлем Леклером за третє-п'яте місце.

Гонщики McLaren Mercedes змогли втримати лідерство до фінішу - Ріккардо уперше здобув перемогу з цією командою, Норріс фінішував другим! Для Даніеля Ріккардо - це сьома перемога в кар'єрі, перша з 2018 року. Для команди McLaren Mercedes - перша перемога з 2012 року!

Серхіо Перес фінішував третім, але через 5-секундний штраф він опустився на п'ятому місці. А от Валттері Боттас відповідно - третій, по ходу гонки віднявся з 20-го місця на позицію на подіумі!

Результати Гран-прі Італії Формули-1 Інформація оновлюється...