Український гімнаст Верняєв пригрозив, що може змінити громадянство

Про це він сказав у коментарі «Суспільне.Спорт».

Сьогодні, 12 вересня, Верняєв подав апеляцію на рішення про дискваліфікацію, але Ігри-2020 у Токіо пропустив. Якщо рішення залишиться незмінним, він пропустить також наступну Олімпіаду: його дискваліфікація триває до листопада 2024 року.

Але спортсмен не гарантує продовження виступів за Україну.

«Працюємо, чекаємо, як воно все вийде. У будь-якому разі я розумію, що скасувати — навряд чи таке станеться. Але якби хоча б на рік скоротили покарання — було б класно, я б уже у листопаді повернувся у стрій», — сказав Верняєв.

Причину ймовірної зміни громадянства Верняєв пояснив тим, що в Україні йому можуть не створити відповідні умови для роботи. І навіть готовий поставити жорсткий ультиматум федерації.

«Чи готовий представляти Україну на Олімпіаді-2024? Якщо зменшать . Ну як: у нас тут паралельно йде конфлікт у збірній. І якщо мене повернуть у спорт, то, скажімо так, “сюсюкання не буде” — буде ультиматум: або я готуюся за повним карт-бланшем, мені готують усі умови, які потрібні, та прибирають усіх тих людей, які мені заважають. Або ж відпускайте мене і я йду туди, де мені буде зручно працювати», — каже гімнаст.

Але додає, що наразі не розглядав жодних варіантів, за яку країну міг би виступати у майбутньому: «Просто говорю: або я потрібен і робіть мені повні умови, або ж не потрібен і відпускайте».

Наголошує, що йти зі збірної бажання не має і натякнув, що конфлікт у збірній має саме з деякими гімнастами.