Правда і кривда. Чи не зламає Петраков збірну своєю відвертістю

Головний тренер збірної України Олександр Петраков за неповний місяць після свого призначення створив стільки інформаційних приводів, що їх вистачило б на кілька років каденції Андрія Шевченка. Повідомляє сайт Sportanalytic.com.

Але його недільний візит на програму "Великий футбол", схоже, розколов уболівальників збірної України на два табори. Якщо коротко, то наставник детально описав помилки Караваєва та Сироти, а ще відкрив, що Руслан Малиновський не захотів грати проти Чехії і виявив бажання достроково покинути збірну. При цьому гравець "Аталанти" відмовився прийняти вибачення головного тренера за те, що він не вийшов в основному складі на гру проти збірної Франції, і заявив Петракову, що на нього ображається. Втім, наставник планує і далі викликати Руслана в збірну, "інакше я стану ворогом всієї нації". Схоже, що від чорної мітки Малиновському його зупиняє тільки це.

Звісно, що така відвертість головного тренера збірної - це для нас новинка. До цього щось схоже дозволяв собі тільки Лобановський, але все ж стосовно журналіста, коли казав: "Мы с пониманием относимся к вашему непониманию футбола". Але щоб наставник так "пісочив" своїх футболістів - це вперше. Така прямота тренера несе доволі відчутні ризики в питанні атмосфери у колективі. По-перше, як ви вже бачите, наші гравці такі примхливі, як примадонни балету. Крім цього, є побоювання, що після цього команда стане у жорстку позицію проти Петракова. Найменше, що може статися, це команда перестане довіряти своєму наставнику, адже побоюватиметься, що вся інформація буде "зливатися" у пресу. А найгірше - це усвідомлений "злив" жовтневих матчів у відборі на чемпіонат світу.

З іншого боку, а скільки можна мовчати? Можливо, якщо футболіст не має бажання грати за збірну, тоді валіза, вокзал, Бергамо? Чи його потрібно умовляти, стояти на колінах і цілувати руки та ноги? Чи для когось секрет, що Малиновський у збірній далеко не показує такої гри, як в "Аталанті"? На Євро було таке саме, хоча ще в травні Руслан був кращим гравцем Серії А. Може вже досить сюсюкати з дорослими мужиками, в яких непомірно роздуте его? Скільки можна мати у збірній цю кругову поруку, коли небажання грати за команду списують на травму? Не знаю, як ви, а я бажаю Петракову сили та терпіння розчистити ці Авгієві стайні і зробити так, щоб у збірній були лише ті футболісти, які справді хочуть за неї грати.

Ігор Цвик, головний редактор Sportanalytic.com

Сайт Sportanalytic.com, читай новини про спорт українською!