Очільник Федерації легкої атлетики заступився за Магучіх. Каже, що вона відмовилася від громадянств США та Польщі

Про це він сказав в інтерв'ю «Обозревателю».

«Мені її тренерка Тетяна Володимирівна розповідала, що з 2017 року яких тільки пропозицій щодо зміни громадянства не надходило — і з США, і від поляків, і хто тільки не запрошував. Але вона тут, в Україні. Ось це патріотизм. Це приклад для наслідування», — сказав посадовець.

Він зазначив, що у спорті заведено фотографуватися після змагань разом, а також ставати на одну сходинку п'єдесталу. Каже, що так спортсмени віддають данину поваги чесній спортивній боротьбі. Що передувало?

8 вересня у Цюриху відбувся фінал стрибків у довжину «Діамантової ліги». Перше місце посіла росіянка Марія Ласіцкене, друге — Ярослава Магучіх, а третє — австралійка Нікола Макдермотт. Ще одна українка, Ірина Геращенко, посіла 4-те місце, як і на Олімпіаді в Токіо.

Наступного дня австралійська стрибунка Елінор Паттерсон опублікувала спільну фотографію спортсменок. На знімку поряд із росіянкою Марією Ласіцкене стояли українки Ірина Геращенко та Ярослава Магучіх. Геращенко фотографію не коментувала.

Нагадаємо, Ласіцкене має звання капітанки російської армії. Магучіх є молодшою сержанткою ЗСУ, а Геращенко — старшиною.

На початку серпня скандал спричинило спільне фото Ласіцкене та Магучіх під час святкування здобуття нагород на Олімпіаді в Токіо. У Міноборони тоді провели розмову зі спортсменкою. А сама Ярослава заявила, що фото з росіянкою не мало політичної позиції — учасниці просто вітали одна одну після здобуття медалей.