«Шахтар» у погоні за лідером

Прем’єр-ліга

Після двотижневої перерви, викликаної матчами збірної України у відбірковому груповому турнірі чемпіонату світу-2022, відновилися ігри чемпіонату з футболу в УПЛ. Донецький «Шахтар» здобув важливу перемогу над «Дніпром-1». «Гірникам» вдалося забити швидкий гол вже на 15-й хвилині. Відзначився Фернандо влучним ударом після того, як дніпровці втратили м’яч на своїй половині. Після цього напруження у матчі спало, хоча перевага на полі «Шахтаря» була більш ніж відчутна. Але вона голевих моментів біля воріт «Дніпра-1» не додала.

А ось гості зрівняти рахунок мали. «Гірників» виручила штанга. Довбик після кутового переправляє круглого в дальній кут. Але…

Крапку над «і» у цьому матчі поставив Траоре за кілька хвилин до фінального свистка. Це був п’ятий гол дебютанта «Шахтаря» у цьому сезоні.

Лідер чемпіонату не залишився у боргу. Здобувши шосту перемогу у семи турах, київське «Динамо» пішло у відрив. Цього разу поразки від чемпіона України зазнав на своєму полі харків­ський «Металіст-1925». Перший тайм пройшов за відчутної переваги гостей. Вони навіть гол забили (Кендзьора), але його арбітр не зарахував. Сирота був у положенні поза грою.

Усі питання знялися одразу ж по перерві. На 47-й хвилині Циганков провів у ворота господарів свій п’ятий гол у цьому сезоні. Через 10 хвилин відзначився Гармаш. Суддя спочатку за­фіксував положення поза грою. Але після тривалого перегляду ситуації за допомогою VAR він своє рішення відмінив і показав на центр поля.

Здобута перемога динамівцями додає оптимізму і віри їхнім уболівальникам перед матчем з португальською «Бенфікою» у груповому турнірі Ліги чемпіонів.

А ось луганська «Зоря» на «Арені-Львів» не змогла вирвати перемогу над «Рухом». Більше того, після першого тайму вона поступилася господарям — 0:1. Промахом по м’ячу скористався швидкий Борячук. Він втік до штрафного майданчика гостей і сильним пострілом влучив у лівий кут воріт.

Початок другого тайму команди провели у контратаках. А коли темп гри дещо спав, «Зоря» зу­міла поновити рівновагу. Кінцівка ж матчу мала б залишитися за «Зорею». Та перемогу їй не зумів вирвати Шахаб, котрий на 87-й хвилині не зміг використати свій вихід віч-на-віч з голкіпером «Руху». Він прибрав Паньківа, але не влучив у порожні ворота.

— Не вистачило цілеспрямованості і гравця, який би забив гол… Не вистачило майстерності, щоб вирвати перемогу. Тож їдемо додому без настрою. Втратили тут два очки, — підсумував головний тренер «Зорі» Віктор Скрипник.

На третю ж позицію у турнірній таблиці піднялася «Олександрія», яка у звітному турі обіграла «Інгулець».

РЕЗУЛЬТАТИ МАТЧІВ 7-го ТУРУ. «Олександрія» — «Інгу­лець» — 1:0, «Рух» — «Зоря» — 1:1, «Металіст-1925» — «Динамо» — 0:2, «Шахтар» — «Дніпро-1» — 2:0, «Минай» — «Чорноморець» — 2:2, «Колос» — «Маріуполь» — 1:3, «Ворскла» — «Десна» — 2:2, «Верес» — «Львів» — 1:0.