Гімнастам дозволили розминатися перед виступом у фіналах: чому це було заборонено

"Небезпечне правило", на яке скаржилися спортсмени, скасували.

Міжнародна федерація гімнастики (FIG) внесла корективи до правил проведення фіналів у спортивній гімнастиці. Про це організація повідомила на своєму сайті.

Рада FIG вирішила дозволити гімнастам робити розминку перед виступами у фіналах в окремих видах на арені. З 2001 року це допускалося лише в особистому й командному багатоборствах та кваліфікації.

Перед фіналами на окремих снарядах спортсмени могли розігріватися тільки в тренувальному залі, а не на предметах, на яких змагатимуться. Зазвичай пауза між такою розминкою й самим початком змагань триває близько пів години. Також до затримки можуть призвести церемонії нагородження між фіналами.

Проте відтепер у всіх видах змагань кожен гімнаст або гімнастка матиме 30 секунд для того, щоб протестувати снаряд перед початком фіналу. Для різновисоких і паралельних брус – 50 секунд. Крім того, у фіналах в окремих видах учасників розділятимуть на дві групи по чотири гімнасти, тож додатково розминка проходитиме ще й посеред фіналу.

Зокрема тренери олімпійських чемпіонок із США Суніси Лі та Сімон Байлз – Джесс Ґраба й Сесіль Ланді – звернули увагу на засилля неякісних виступів у деяких фіналах, як-от у опорному стрибку й на брусах, де американські фаворитки Джейд Кері та Суніса Лі припустилися нетипових помилок та лишилися без "золота".

На те саме вказала триразова чемпіонка світу Челлсі Меммел. "Серйозно, розберіться вже й дайте їм , – відреагувала гімнастка після провального виступу Кері. – Безпека спортсменів явно не є для вас головним пріоритетом у фіналах. А має бути".

"Я вважаю це правило таким дурним. Це дуже небезпечно", – наводить слова американки Суніси Лі, яка виграла на Олімпіаді "золото" в особистому багатоборстві, Sports Illustrated.

За словами її тренера, без розминки гімнасти ризикують травмуватися, адже нинішні вправи й елементи "надто складні".

У 2010 році Федерація гімнастики США пропонувала FIG відновити розминки у фіналах, але їм відмовили. Причина полягала в бажанні медіа зробити більш динамічну картинку для телебачення. "Розминки дратують бродкастерів, які очікують певного ритму й розважального шоу", – пояснювали у FIG.

"Я переживаю за мою ученицю. Мене не хвилюють їхні рейтинги, – поділився ставленням до такого аргументу Ґраба. – Моя дитина має бути в безпеці".Скаржилася на такі правила не лише збірна США. Бронзова призерка в опорному стрибку з Південної Кореї Йо Со Чон також сказала, що "була б менш стривожена й знервована, якби був час на розминку".

Що даліЯк повідомляє FIG, нова "модифікація технічних правил набере чинності негайно". Це означає, що гімнасти зможуть розминатися безпосередньо перед фіналами вже на прийдешньому чемпіонаті світу в японському Кітакюшю 18-24 вересня.