Чемпіонка Пхьончхану-2018 пропустить Олімпіаду-2022 через проблеми з вагою. Як вона це пояснює

UA: Cуспільне мовлення

Стрибунка з трампліну Марен Люндбю вирішила повністю пропустити сезон та не виступить на Олімпійських Іграх.

Чинна олімпійська чемпіонка зі стрибків на лижах з трампліну Марен Люндбю пропустить наступну Олімпіаду-2022, яка відбудеться у Пекіні. Про це повідомила сама спортсменка в інтерв'ю виданню NRK.

Люндбю стала олімпійською чемпіонкою на останніх Іграх, які відбулися у Пхьончхані зі стрибків з нормального трампліна. Після цього успіху норвезька стрибунка виграла сім медалей на рівні чемпіонатів світу, причому чотири - у 2021 році.

Як Люндбю пояснила свою позицію?За словами Люндбю, у стрибках із лижами існують обмеження для спортсменів у контексті виступів на міжнародних турнірах. Серед них і дотримання ваги.

Норвежка наголосила: рішення про відмову від виступів у сезоні-2021/22 прийняла самостійно.

"Існують неймовірні вимоги щодо багатьох речей у стрибках на лижах з трампліну, і вага - одна з них. Це дуже важко. Гадаю, що це правильне рішення, і я приймаю його, щоб піклуватися про себе, а не з якоюсь іншою метою", - сказала спортсменка.

При цьому Люндбю наголосила, що не має намір закінчувати кар'єру в спорті. Але у цьому році виступати не буде.

"Останнім часом тіло стало трохи іншим через природні причини. Тому я не готова нічим жертвувати, щоб бути на найвищому рівні у Пекіні. Я б надала перевагу довгій кар'єрі. Це важко, оскільки я справді хочу бути стрибункою з трампліну. Але у цьому році так не буде".

Хто така Марен Люндбю 27-річна норвезька спортсменка, що виступає у стрибках на лижах із трампліну. Першу медаль на рівні чемпіонаті світу Люндбю здобула у 2015 році у змішаних командах. Три сезони поспіль (сезони 2017/18, 2018/19 та 2019/20) Люндбю ставала переможницею загального заліку Кубка світу. На останньому чемпіонаті світу-2021 Люндбю виграла чотири медалі - "золото" у великому трампліні, "срібло" у нормальному трампліні та змішаних командах, а також "бронзу" у командах.