Українським олімпійцям за перемоги виплатили понад 500 мільйонів гривень

Hromadske.ua

Про це повідомили у Мінфіні.

Так, за олімпійське та паралімпійське «золото» спортсмени отримали по 125 тисяч доларів, за «срібло» — 80 тисяч доларів, за «бронзу» — 55 тисяч доларів.

Окрім того, ще 25 олімпійцям, які посіли 4-6 місця на Іграх, та їхнім тренерам виплатять винагороди у розмірах 200 тисяч грн, 140 тисяч грн, 100 тисяч гривень відповідно. З держбюджету на це спрямують 6,4 млн гривень.

Деякі спортсмени також отримали від місцевих влад у своїх рідних містах додаткові подарунки, наприклад, квартири. Які досягнення збірних?

На Олімпійських іграх у Токіо наші спортсмени завоювали 12 бронзових медалей, шість срібних та одну золоту. Ще 23 українці зупинились за крок від п'єдесталу, посівши 4-6 місця у фінальних змаганнях.

Тож у медальному заліку — де місце залежить від кількості золота — Україна стала 44-ю. Але за загальною кількістю медалей наша збірна — 16-а у світі. На Паралімпійських іграх наші спортсмени завоювали 98 медалей: 27 бронзових, 47 срібних та 24 золотих.

Тож у медальному заліку Україна стала 6-ю. Але за загальною кількістю медалей збірна — 5-а у світі.