Айнарс Багатскіс: в п’ятницю нас чекає Прометей - "тірамісу українського баскетболу"

Ukrbasket.net

Головний тренер Айнарс Багатскіс прокоментував першу перемогу в Кубку Європи ФІБА у матчі проти польського Трефла.

"Як тренер радів стартовим 20 хвилинам – демонстрували баскетбол високої європейської якості. Скажу більше, скористайся на повну котушку моментами, які надавала польська команда, то вже за підсумками першої чверті вели б з різницею очок 15 мінімум. Ну до перерви так точно, адже втратили м’яч лише раз і мали катастрофічний відсоток по реалізації кидків як з-під кільця, так і з периметра. На жаль, своїми шансами не скористалися – не вистачило досвіду. Його не можна купити або позичити. Щоб його набратися, треба пройти крізь труднощі. І ось у другій половині ми саме цим і займалися – добре, що в підсумку забрали ноги.

Польська команда дуже досвідчена: вони не поспішають, грають впевнено, використовують кожну ситуацію, щоб завершити атаку з високим відсотком. Ми хоч гідно їм протистояли, але деякі установки все ж не виконали.

Наприклад, перед матчем говоримо гравцю: "Дивись п’ятому номеру суперників в очі, стеж за ним, і не важливо, що відбувається у тебе за спиною. Читай його дії, не відволікаючись на маневри навколо. Ясно?". Відповідає: "Ясно". Не минуло й чотирьох хвилин зі старту матчу, як у польської "п’ятірки" дев’ять очок на рахунку. Ну, куди це годиться? .. Проте, радий, що все закінчилося добре.

До того ж, через три тижні ми будемо зовсім іншою командою. Поляки до матчу теж зміняться. Але навряд чи стануть діяти в радикально іншій манері. Ми ж станемо не просто більш агресивними, але ще і розумними – досвід подальших матчів в Кубку ФІБА піде на користь.

Вже в п’ятницю нас чекає Прометей, так би мовити, "тірамісу українського баскетболу" – самий "солодкий" суперник в Суперлізі. Адже він сьогодні без особливих варіантів у Лізі чемпіонів програв, так? Значить, постараються свою злість від невдачі зірвати на нас, тому буде непросто подвійно.

На додачу ми втратили Андрія Войналовича – поки не знаю, на який термін, зараз доктор над ним чаклує, але оптимізму щодо діагнозу не відчуваю. На жаль, це невід’ємна частина гри. Але навіть за таких несприятливих обставин будемо боротися – і постараємося дати чемпіону бій".