Анна Шульга: «Потрібно продемонструвати характер й не боятися суперника»

Асоціація футзалу України

Універсал жіночої збірної України Анна Шульга розповіла про свій переїзд до чемпіонату Іспанії та підбила підсумки першого товариського матчу проти Португалії.

– Анно, перший поєдинок завершився поразкою для нашої команди. Як вважаєш, які основні причини такого результату?

– Очікувалося, що буде дуже важко. Футзалістки перебувають у різних ігрових та фізичних кондиціях. У когось вже розпочався чемпіонат. Ми грали зі збірною Португалії, яка є віце-чемпіоном Європи. Багато чого не вийшло. Однак, ми приїхали сюди, щоб зробити правильні висновки перед матчами у Львові. Матимемо чотири дні, аби підійти до поєдинків основного раунду у кращій формі та припускатися меншої кількості помилок. Сподіваюся, що у Львові на нас очікуватиме більш приємний результат.

– Команда пропустила три голи за стартові три з лишком хвилини і ще три – за менш, ніж дві хвилини до завершення. Причини у відсутності належної концентрації?

– На теоретичному занятті перед матчем нам казали, що початок матчу буде дуже важким. Одне з завдань полягало у тому, щоб не пропустити швидкий гол. Не вистачило впевненості, вийшли трохи переляканими. Коли пропускаєш за три хвилини три голи – це дуже важкий удар.

– Як у тебе виник варіант з переїздом до Іспанії?

– Спочатку у мене та Вікторії Кислової був варіант переїхати у чемпіонат Португалії. Ми погодилися, але в останній момент все зірвалося. Потім вирішили залишитися в Україні бодай на півроку. Втім, отримали пропозицію від клубу «Мелілья». Взяли певний час на роздуми й після перемовин з керівництвом іспанської команди вирішили пристати на пропозицію.

– Розкажи про те наскільки тренувальний процес в Іспанії відрізняється від попередніх команд, в яких ти встигла пограти?

– Різниця відчувається в усьому. Тут панує максимальний професіоналізм. Це дуже приємний досвід і можу скажи, що у моїй кар’єрі таке трапилося вперше. Кожна людина виконує свою роботу, ти тренуєшся й ні про що не турбуєшся. Щодо самих тренувань, то не скажу, що у них є щось надзвичайне у порівнянні з іншими такими заняттями з мого досвіду. Все досить просто, але вправи цікаві й різноманітні. Також цікавості додає й дійсно сильний підбір футзалісток.

Насправді, скажу, що я дуже чекаю свого дебюту у чемпіонаті Іспанії, адже поки що не можу грати через певну проблему з робочою візою. Однак, сподіваюся, що все вирішиться найближчим часом.

– Як вважаєш, що команді треба зробити на паркеті сьогодні, щоб результат був іншим?

– На теоретичному занятті мали розмову з тренером і сьогодні гратимемо за трохи іншою тактикою. Потрібно продемонструвати характер й не боятися суперника. Ми не перший день у футзалі й, звичайно, такі результати б’ють по самолюбству. Сьогодні також буде важкий поєдинок, але налаштовуємося на те, щоб зіграти краще, ніж вчора.

Богдан Ісаєв, пресслужба Асоціації футзалу України