БК «Запоріжжя» вириває перемогу у «Харківських Соколів» у неймовірному клатчі

Запорожский Спорт

Шанувальники баскетболу чудово пам’ятають минулу зустріч «Запоріжжя» та «Харківських Соколів». Тоді у команди Станіслава Овдєєнка багато чого не вийшло – зовсім не летіли трьохи, а реалізація штрафних змушувала бажати кращого.

Друга очна зустріч із харків’янами для наших баскетболістів розпочалася непогано: у проході влучив Дейшон Френсіс, штрафні реалізував Еван Максвелл, а Віталій Мальчевський завантажив трьоху. Після медіа тайм-ауту принципові суперники обмінялися дальніми пострілами – спочатку з-за дуги успішним був Максвелл, на що відповів MVP минулого місяця у Суперлізі – Майк Девіс. Та не встиг легіонер «Соколів» відсвяткувати, як Валерій Плеханов провів заміну. Американець назбирав у пасив 3 фоли. Яскравим завершенням стартової чверті став баззер-бітер Павла Буренка – 24:26.

На старті другого ігрового відрізку запоріжці підвищили відсоток реалізації кидків з гри (72%). Іван Міхєєв мав 10 очок на екваторі чверті, а лідирував у цьому показнику Еван Максвелл – 13. Запоріжці демонстрували злагоджену гру в захисті. Це допомогло організувати ривок 8:0. За рахунку 44:36 лідерські якості у нападі харківського клубу взяв на себе Трой Сімонс. Його влучання з дистанції та вдалі штрафні Максвелла Магоні призвели до нічиєї – 44:44. Яскравим завершенням першої половини знову став баззер-біттер. Цього разу неймовірне влучання з сиреною оформив Дейшон Френсіс – 50:47. Саме американський захисник «Запоріжжя» демонстрував найкращу результативність – 17 очок. .

У середині третьої чверті ще один лідер «Харківських Соколів» Александар Зечевіч опинився на фол-траблі, а двоє гравців «Запоріжжя» отримали неспортивні фоли. Для Віталія Мальчевського він став п’ятим у матчі, тому господарі залишилися без свого провідного снайпера. Слідом за ним залишив майданчик через перебір фолів і Майк Девіс. За його відсутності Трой Сімонс приніс «Соколам» 6 очок поспіль, що забезпечило гостям перевагу – 62:69. Невтішною новиною наприкінці чверті став п’ятий фол для Якова Тітова. Ротація «Запоріжжя» перед заключим відрізком гри складала фактично 6 гравців.

На старті чверті достроково завершив матч Александар Зечевіч. Фоли продовжували сипатися, але обидві команди протягом всього матчу виконували штрафні з надзвичайно низьким відсотком. Граючи короткою ротацією підопічні Станіслава Овдєєнка продемонстрували неабиякий командний дух. Лідерські якості та максимальна самовіддача під час захисної роботи призвели до того, що за 2 хвилини до кінця матчу Дейшон Френсіс набрав 5 очок поспіль та змінив лідера на майданчику – 82:81. Останні секунди матчу тягнулися дуже довго через швидкі фоли. У неймовірно важливий момент на лінію вийшов Роман Морозов, реалізувавши один із двох кидків. У швидкій атаці Деджаун Граф зрівняв рахунок – 86:86. Заключна атака «Запоріжжя», на яку було менше 2 секунд, завершилася фолом Максима Нікітіна. Еван Максвелл отримав відмінний шанс принести своїй команді перемогу, і, притримавши інтригу через невлучний перший кидок, зняв усі питання другим. «Запоріжжю» вдалося перемогти нову команду Валерія Плеханова – 87:86.

Гаряче протистояння принципових суперників надовго запам’ятають запорізькі вболівальники. Без свого основного розігруючого та двох гравців ротації господарі дотиснули «Соколів», які в турнірній таблиці посідають 4 місце. Дейшон Френсіс став найрезультативнішим гравцем матчу з 26 очками, Олександр Сізов відзначився дабл-даблом – 14 очок та 11 підбирань. Тепер Суперліга стає на двотижневу паузу у зв’язку з відбірковими матчами збірної України до чемпіонату світу. Найближчі ігри команда Станіслава Овдєєнка проведе 3 і 5 грудня у палаці спорту «Юність» проти «Одеси» та «Хіміка».

БК Запоріжжя – БК Харківські Соколи. Післяматчева прес-конференція:

Станіслав Овдєєнко, головний тренер БК «Запоріжжя»:

– Ми віддали всі сили, енергію та емоції. Навіть ті хлопці, хто грав менше або взагалі не виходив на майданчик, зараз емоційно просто спустошені. Рівень напруги був неймовірним. У якийсь момент здавалося, що матч триває вже три години. Дуже довга гра, дуже важка морально. Я радий, що хлопці при «-8» не здалися. Довели, що не люблять програвати, довели, що вони хочуть перемогти. Сьогодні успіх був на нашому боці. У нас лише 54% реалізованих штрафних. Ми змарнували 16 спроб, а «Соколи» – 17. Штрафні сьогодні могли коштувати всієї гри. Останні два тижні ми тренуємо їх більш за все. Можливо, нам треба менше приділяти їм уваги та просто розслабитись, сподіваючись на свої інстинкти і техніку кидка. Ми вже навіть не знаємо, що придумати. Ми ведемо статистику штрафних на тренуваннях, ми порівнюємо її з іграми. 90% у кожного гравця на тренуванні, а у грі 54%. Все у голові. Треба розслабитися, скинути тягар відповідальності та впевнено до цього підходити.

Дейшон Френсіс, гравець БК «Запоріжжя»:

– Я люблю запорізьку публіку у залі. Це завжди гарна підтримка та велика енергія для гравців. У період коронавірусу важко без підтримки глядачів. Сьогодні ми її мали і це дуже добре. Протягом цього матчу я не влучив багато штрафних. У той момент мені потрібно було просто розслабитися та допомогти команді, адже я розумів, що я вже досить багато разів хибив. Нам треба бути ще краще. Ми не повинні розслаблятися через те, що виграли два матчі поспіль. Українська ліга дуже сильна.

Прес-служба БК «Запоріжжя»