Франція та Німеччина назвали склади на перший етап сезону Кубка світу з біатлону

UA: Cуспільне мовлення

Хто увійшов до заявки.

До старту біатлонного сезону залишилося менше тижня, усі команди поступово визначаються зі складами, які бігтимуть на дебютних етапах у шведському Естерсунді. Зокрема, команди Норвегії та Швеції одними з перших назвали свою заявку. А в України, наприклад, вимушені заміни у чоловічій команді через спалах коронавірусу.

Одними з останніх серед найсильніших збірних свої ростери на стартовий етап сезону оголосили збірні Франції та Німеччини. У минулому сезоні французи зайняли друге місце у чоловічому Кубку Націй та четвертому - у жіночому, а німці в обох залік були третіми. Тож у сезоні 2021/22 обидві збірні завоювали право виставляти на особисті гонки по шість біатлоністів.

Утім, на першому етапі французи не використовуватимуть максимальну заявку - вони змагатимуться у складі п'яти біатлоністів серед жінок та чоловіків. Дев'ять спортсменів у заявці фінішували у топ-20 загального заліку сезону 2020/21, і лише Хло Шевальє була 40-ю.

Склад Франції на старт біатлонного сезону Кубка світу Чоловіки: Кантен Фійон Майє (№3 у заліку минулого сезону), Емільєн Жаклен (№7), Сімон Дестьо (№9), Фаб'єн Клод (№19), Антонен Гігонна (№20) Жінки: Анаїс Шевальє-Буше (№9), Жулья Сімон (№13), Жустін Бреза-Буше (№15), Анаїс Бескон (№18), Хло Шевальє (№40)

Франція була другою найуспішнішою країною у біатлонному сезоні 2020/21 - 34 подіуми (12 перемог). Зокрема, на чемпіонаті світу французи здобули два "золота" та сім медалей усього.

Щодо Німеччини, то німці використали усю максимально можливу квоту - шість чоловіків та семеро жінок. Збільшення квоти у жінок пов'язане з персональною квотою для Ванесси Фогт як переможниці минулого сезону Кубка IBU.

Загалом найбільшою втратою у складі німців є Арнд Пайффер, який завершив кар'єру після сезону 2020/21. А у жінок до заявки потрапила 23-річна Юліанна Фрювірт, яка в кар'єрі провела лише одну гонку на рівні Кубка світу - вона виборола путівку як і Анна Вайдель під час відбору в Обертіллаху.

Склад Німеччини на старт біатлонного сезону Кубка світу Чоловіки: Бенедикт Долль (№14), Ерік Лессер (№16), Роман Реєс (№28), Філіпп Наврат (№67), Філіпп Горн (№54), Юстус Штрелоу (№83) Жінки: Франциска Пройсс (№3), Деніз Германн (№10), Ванесса Гінц (№24), Яніна Геттіх (№22), Анна Вайдель (№70), Ванесса Фогт (№81), Юліана Фрювірт (-)

На другому етапі склад жіночої команди Німеччини покине одна біатлоністка, яка відправиться на Кубок IBU. А в чоловічій команді Йоганнес Кюн замінить Горна або Штрелоу.

Що відомо Переможцями загального заліку в сезоні 2020/21 стали Йоганнес Бьо та Тіріл Екгофф. Крім них, "Малі кришталеві глобуси" виграли Штурла Легрейд (індивідуальні гонки та гонки переслідування) та Інгрід Ландмарк Тандревольд (масстарти). А переможцем заліку естафет серед жінок стала збірна Швеції. Перші офіційні старти біатлонного сезону почнуться з 25 листопада - тоді розпочнеться Кубок IBU, а вже 27 листопада - Кубок світу. Тренер жіночої збірної України з біатлону назвав склад на перші етапи Кубка світу