Бійці із Тульчина — гордість України: спортсмени перемагають у світових чемпіонатах

iVin

Лідерами всіх українських змагань стають вінничани, повідомляє Інформаційна Вінниччина. А от у самій Вінницькій області даний вид спорту почав розвиватись саме у Тульчині. Там народився та виріс президент федерації Володимир Соляр. Лише за останній рік бійці із Вінниччини здобули більше 100 перемог. Вперше у цьому місті пройшов Всеукраїніський турнір «Кубок Поділля».

Понад 400 спортсменів із 23 країн змагались за світову першість у Болгарії. До складу національної збірної України потрапили 9 спортсменів з Вінницької області, які зуміли здобути 6 нагород різного ґатунку.

Вінниччина вперше потрапила на такий рівень змагань зі змішаних єдиноборств. Це велике досягнення почалось із маленького містечка Тульчин. Засновник Вінницької федерації змішаних Єдиноборств Володимир Соляр народився, виріс та проживає в Тульчині. Він і готує спортсменів-чемпіонів. Розповідає, що лише цього року Україна посіла перше місце на світовому турнірі в Болгарії, Росія — друге, а третє отримала США.

«Змішані єдиноборства стають все більш популярними у світі. Адже це унікальне поєднання багатьох бойових мистецтв: боксу, кікбоксінгу, вільної боротьби, греко-римської, дзюдо та бойового самбо», — розповідає президент Вінницької федерації змішаних єдиноборств ММА Володимир Соляр.

За його словами, спортсмен виграє бої, маючи сильний удар або ж спритність ніг. Перед чемпіонатом України у Федерації роблять внутрішній відбір по області і на змагання потрапляють тільки кращих із кращих. Наразі є 16 клубів, які популяризують змішані єдиноборства ММА і готують нових спортсменів — у Тульчині, Погребищі, Жмеринці, Хмільнику та Чечельнику. Вінничани підкорюють суддів своїм професіоналізмом. У першу чергу, це заслуга тренерів, які на 100% підтримують своїх учнів.

«Як результат, спортсмени нашої області показують високі результати. Змогли здобути 7 медалей. Чемпіоном світу став Бердиш Іван — тренер Дмитро Мельник, срібну нагороду здобула Городівська Анастасія — тренер Сергій Городівський. Бронзові нагороди отримали Олійник Сергій, Ростислав Очеретний та Олександр Соловей», — додає Володимир.

У запеклих поєдинках турніру «Lviv Hunter Cup 2021», який проходив у Львові, вінничани здобули «золото» та «срібло». Анастасія Городівська, Ксенофонт Кіріакіді, Дмитро Коломійчук, Максим Олійник, Олексій Носалюк — це вінницька «золота п`ятірка». Також «срібло» привезли Павло Шафорост, Максим Калачик, Тимур Зелінський, Андрій Мороз, Олександр Сліпун.

«Кожні наші змагання — це видовищний сильний спорт!» — підсумував президент Федерації.

Нагадаємо, королевою європейських сцен стала 15-річна Валерія з Вінниччини.

Щоб отримувати новини вчасно, підписуйтесь на наш Телеграм-канал.