Перша українка на Евересті запросила до нашої країни легендарного шерпа

Укрінформ

Ірина Галай, яка цього року зробила успішне сходження на найнебезпечнішу гору у світі К2, запросила до України рекордсмена Книги рекордів Гіннеса, легендарного шерпа Мінґма Дорчі, передає Укрінформ.

Саме Мінґма допоміг українці піднятися на другу за висотою гірську вершину Землі – К2 (8611 метрів). У світі альпінізму К2 (Чогорі) називають горою-вбивцею через дуже високий рівень смертності серед альпіністів, які роблять спроби піднятися на неї.

Читайте також: Ірина Галай, альпіністка, перша українка на Евересті та К2

Мінгма Дорчі є рекордсменом Книги рекордів Гіннеса. Непалець зробив найшвидший траверс (сходження на дві вершини без повернення до базового табору). 27 травня 2019 року Мінґма о 12:44 піднявся на Еверест (висота 8 848 метрів), а вже о 6:45 ранку був на четвертій вершині Землі Лходзе (висота 8 516 метрів). Тобто, зробив траверс Еверест - Лходзе лише за 6 годин та 1 хвилину!

«Спочатку Мінгма повеземо до мого рідного Мукачева. А потім плануємо організувати зустріч з нашими друзями у Києві, на якій підіб'ємо підсумки нинішнього року та заплануємо сходження на 2022 рік», – розповідає Ірина Галай.

Читайте також: Перша українка піднялася на найнебезпечнішу гору в світі – К2

«Я вперше в Україні. Із задоволенням поділюся своїми знаннями з українськими альпіністами. Радий відвідати церемонію вручення Ірині звання почесного громадянина Мукачева, яке прийняли невдовзі після її успішного сходження на К2», - зазначив Мінґма Дорчі.

Ірина Галай – рекордсменка України. Перша українка, яка зробила успішні сходження на Еверест (20 травня 2016 року) та К2 (27 липня 2021 року). Також Ірина започаткувала соціальний проект «Чисті Карпати», в рамках якого організовує походи зі збором сміття з українських гір. Організовує табори у Карпатах для дітей з аутизмом. Розробляє свій жіночий костюм для висотних сходжень.

Шерпи – народність, що живе у Східному Непалі в районі гори Джомолунгма (Еверест). Одним із основних занять шерпа є участь у сходженнях на гірські вершини, де вони незамінні як високогірні провідники.