П'ять фактів про українську збірну з шахів, яка виборола золото чемпіонату Європи

depo.ua

На чемпіонаті Європи тріумфувала збірна України, яка у складі Антона Коробова, Андрія Волокитіна, Юрія Кузубова, Кирила Шевченка та Володимира Онищука посіла першу сходинку в турнірній таблиці, випередивши французів за додатковими показниками. Капітан команди – Олександр Сулипа, другий тренер - Мартин Кравців.

П'ять фактів про збірну України, яка стала найсильнішою на чемпіонаті Європи-2021.

Факт перший. Вирішальною на турнірі стала битва української та російської збірної. Скептики та й експерти віддавали небагато шансів нашій команді, ставлячи на більш статусну збірну Росії. Але по-факту все сталось зовсім не за сценарієм горе-прогнозистів. В напруженому протистоянні не зіграв лідер українців Антон Коробов. Але, варто відзначити, що Андрій Волокитін став гідною заміною Коробова. Він захопив ініціативу в партії з Олександром Грищуком, але лідер росіян зміг втримати позицію – нічия. Кузубов та Онищук чорними змогли втримати позицію проти Даніїла Дубова та Владислав Артем'єва. Але, якщо Кузубов більш-менш спокійно дістався нічиєї, то Онищуку влаштували у грі справжні іспити. Проте росіянин діяв не найкращим чином, і Володимир досягнув нічиєї.

Все вирішувалося в партії Шевченка проти Кирила Алексеєнка. Вже на початку зустрічі наш співвітчизник захопив ініціативу. Поступово він нарощував перевагу і на 30-у ході змусив суперника капітулювати – 2,5:1,5. Перемога української збірної!

Факт другий. Український збірник Антон Коробов – уродженець Росії. Шахіст народився 1985 року в Кемеровській області, але потім його родина переїхала в Україну, місто Харків. Можливо, саме тому його не виставили у склад на принциповий поєдинок проти російської команди. У шахах не останню роль відіграє психологічна врівноваженість, а під час зустрічі з росіянами наш шахіст міг відчувати певний тиск і дискомфорт.

Фото – Андрій Волокитін

Факт третій. Справжнім талантом збірної України можна вважати Андрія Волокитіна. Уродженець Львова та випускник ЛНУ імені Івана Франка прийшов до шахової секції Львова досить пізно за сучасними мірками – у 9 років. Проте прогрес новачка вразив навіть досвідчених фахівців: уже через рік Андрій став кандидатом у майстри, і незабаром з ним почав займатися відомий тренер Володимир Грабінський. Результати не забарилися: Волокитін завоював "срібло" на юнацькій першості світу, став неодноразовим чемпіоном України серед юнаків, переможцем Всесвітньої юнацької Олімпіади у складі команди своєї країни, у 15 років завоював звання гросмейстера, виявившись одним із наймолодших носіїв вищого звання за всю історію.

Факт четвертий. Юрій Кузубов – ще один шахіст збірної України, який є уродженцем Росії. Юрій народився в Сичовці (Смоленська область), але згодом батьки майбутнього шахіста переїхали в український Краматорськ. За період 2005—2019 роки Юрій Кузубов зіграв за збірну України у 3-х турнірах. В активі Юрія срібло та бронза командних чемпіонатів Європи, а також одна індивідуальна срібна нагорода.

Факт п'ятий. Тренер збірної України Олександр Сулипа зробив найбільший внесок у тріумф команди на ЧЄ-2021. Сулипа закінчив Львівський державний університет фізичної культури, вісім років працював з лідером українських шахів Василем Іванчуком, а останнім часом готував до змагань польських шахістів. Зокрема, може похвалитися підготовкою чемпіонки Польщі Йоланти Завадської, а також віце-чемпіона світу до 14 років, одного з наймолодших гросмейстерів світу Даріуша Свєрча.

Олександр Сулипа не зраджує своїй філософії, якої дотримується протягом всього професійного життя:

"Кожен шахіст повинен бути постійно готовий до боротьби за високий результат. А я постараюся дотримуватися знаного гасла: "Тренер не повинен перешкоджати гравцеві!".