Поза статтю та гендером: на Олімпіаді в Пекіні вперше виступить небінарний спортсмен

ТСН

Американський фігурист Тімоті ЛеДюк стане першим публічно оголошеним небінарним спортсменом, який виступить на зимових Олімпійських іграх.

Про це інформує CNN і NBC.

Небінарні люди — ті, хто не ідентифікує себе ні з чоловічою, ні з жіночою статтю. При цьому Тімоті ЛеДюк є відкритим геєм. ЛеДюк став першим відкритим геєм-спортсменом, який виграв золото в парних змаганнях США в 2019 році. Недавно ЛеДюк став першим небінарним спортсменом, який виграв чемпіонат Сполучених Штатів з будь-якої дисципліни.

Я сподіваюся, що коли люди бачать мою історію, вона не казатимуть: "О, Тімоті — перша небінарна людина, яка досягла такого рівня успіху в спорті". Ми завжди були тут (у спорті — Ред.), ми завжди були частиною спорту. Просто ми не завжди могли бути відкритими", — зазначає спортсмен.

Фігурист виступає у парі з Ешлі Кейн-Гріббл, з якою виграв чемпіонат США і вирушить до Пекіна.

Тим часом у Росії вже встигли "відзначитися" скандальною заявою щодо ЛеДюка. Дворазовий призер Олімпійських ігор у танцях на льоду, тренер Олександр Жулін заявив, що "не хоче таких виродків коментувати".

Нагадаємо, що російський олімпійський чемпіон з фігурного катання Дмитро Соловйов став жертвою нападу в центрі Москви після того, як заступився за свою дівчину.

Читайте також:

Струс мозку і порізи голови: американські фігуристи опинилися в лікарні після падіння на турнірі (відео)

"Народилася російською, помру американкою": олімпійська чемпіонка Баюл - про відмову від громадянства України

Юна фігуристка загинула в автокатастрофі

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.