Найбільш високооплачувані спортсменки світу 2021 року – рейтинг Forbes

mind

10 найбільш високооплачуваних спортсменок світу заробили рекордні $167 млн

Тенісистка японського походження Наомі Осака зберегла першість у щорічному рейтингу найбільш високооплачуваних спортсменок світу за версією Forbes. За рік вона заробила $57,3 млн, з яких $55 млн отримала за контрактами зі спонсорами, а $2,3 млн у вигляді призових.

У 2021 році 24-річна тенісистка уклала партнерства з більш ніж 10 брендами, включаючи модний будинок Louis Vuitton, мануфактуру годинників Tag Heuer та американську мережу ресторанів Sweetgreen. Крім того, Осака придбала частки у VR-стартапі Status PRO та виробнику рослинного м'яса Daring Foods, представила колекцію NFT та запустила лінію засобів для догляду за шкірою Kinlo.

На другій позиції рейтингу найбільш високооплачуваних спортсменок – американська тенісистка Серена Вільямс. Минулого року вона отримала $0,9 млн призових, зігравши лише у шести турнірах і опустившись на 41-е місце у рейтингу WTA. Але вона змогла заробити $45 млн на контрактах з рекламодавцями. Спортсменка, зокрема, уклала угоди з Nike, Gatorade та DirecTV. Вільямс також стала виконавчим продюсером фільму «Король Річард», присвяченого її батькові Річарду Вільямсу, та інвестувала більш ніж у 60 стартапів через свою фірму Serena Ventures.

Третє місце посіла старша сестра Серени Вінус Вільямс, чий річний дохід склав $11,3 млн. З них $0,3 млн тенісистка отримала у вигляді призових, решту заробила поза кортом. Вінус Вільямс, зокрема, володіє брендом одягу EleVen, який співпрацював у 2021 році з популярним американським виробником спортивного одягу та взуття K-Swiss. Спортсменка також була виконавчим продюсером фільму «Король Річард».

У рейтинг найоплачуваніших спортсменок за версією Forbes також потрапили:

американська гімнастка Сімона Байлз, дохід – $10,1 млн; іспанська тенісистка Гарбіньє Мугуруса, дохід – $8,8 млн; південнокорейська гольфістка Джин Янг Ко, дохід – $7,5 млн; індійська бадмінтоністка Пусарла Венката Сіндху, дохід – $7,2 млн; австралійська тенісистка Ешлі Барті, дохід – $6,9 млн; американська гольфістка Неллі Корда, дохід – $5,9 млн; американська баскетболістка Кендіс Паркер, дохід – $5,7 млн.

Всього в 2021 році 10 найбільш високооплачуваних спортсменок світу заробили рекордні $167 млн.

Це на 23% більше результату за 2020 рік і на 16% більше минулого рекорду, поставленого в 2013 році ($143,3 млн).

Втім, практично весь приріст доходів припав на перше і друге місце рейтингу – Наомі Осаку і Серену Вільямс.

Оцінюючи доходи спортсменок, видання спиралося на їхні зарплати, бонуси та призові, а також прибуток від рекламних контрактів, ліцензування, публічних виступів та продажу сувенірної продукції, фінансові результати їхніх компаній та доходи від продажу акцій.

Для порівняння, ірландський боєць UFC Конор МакГрегор, який очолив рейтинг найбільш високооплачуваних спортсменів, заробив у 2021-му $180 млн, футболіст Ліонель Мессі (друге місце) – $130 млн.