Новак Джокович: першій ракетці світу вдруге скасували візу в Австралії. Що це означає

UA: Cуспільне мовлення

Сербському тенісисту загрожує депортація, а на самому турнірі він не виступить.

Перша ракетка світу Новак Джокович, найімовірніше, не виступить на Australian Open. Сербському тенісисту вдруге скасували візу, відповідне рішення ухвалив міністр імміграції Австралії.

На початку тижня Джокович виграв апеляцію щодо скасованої візи в Австралію. Сербський тенісист прибув у країну для виступу на Australian Open, однак його не пустили, помістивши в "імміграційний ізолятор".

Читайте також: Новак Джокович виграв апеляцію щодо скасованої візи в Австралію: що це означає

Попри те, що Джокович виграв апеляцію, йому все ще загрожувало скасування візи. Це залежало від рішення міністра імміграції Алекса Гоука. Зрештою, урядовець ухвалив рішення проти сербського тенісиста.

Як пояснив рішення міністр імміграції?

Урядовець зазначив, що вирішив ухвалити це рішення, виходячи з того, що це "відповідає інтересам суспільства". Рішення щодо надання дозволу Джоковичу виступити на Australian Open зустріло негативну реакцію в Австралії.

"Сьогодні я вирішив скористатися своїми вповноваженнями, щоб скасувати візу, надану Новаку Джоковичу з медичних та правових міркувань, а також на підставі того, що це відповідає інтересам суспільства", - цитує звернення міністра BBC.

Рішення міністра означає депортацію Джоковича, воно унеможливлює його виступ на Australian Open-2022 та захист звання чемпіона Грендслему.

Що може бути далі Джокович подасть скаргу на рішення, її має розглянути суд. До моменту розгляду скарги Новак залишатиметься в Австралії, однак невідомо у якому статусі та чи зможе грати в теніс. Австралія також "активує опцію" 3-річного бану на в'їзд для Новака Джоковича. Це означатиме, що він пропустить не лише цей, а й наступні кілька Australian Open.

Новина доповнюється...