"Я не беру участі у грі, пов'язаної з геноцидом": Гравець НБА закликав до бойкоту Олімпіади в Пекіні

depo.ua

Про це повідомляє Depo.Сектор з посиланням на BBC.

Раніше низка політиків, спортсменів та інших громадських діячів неодноразово критикували Китай за порушення прав людини, зокрема з уйгурського питання.

"Поки ми прямо зараз балакаємо, там (у Китаї) відбувається геноцид. Важливо, щоб спортсмени використовували свої майданчики, щоб висловитись на захист усіх невинних людей, які не мають такої можливості.

У нас так багато спортсменів, акторів, співаків та реперів, людей, які мають трибуну, але очевидно, що вони бояться говорити у зв'язку з бізнесом, до якого залучено достатньо грошей, й іноді очевидно, що Китай "оплачує" це. Вони бояться настільки, що не можуть вимовити й слова.

Я зустрічався з іншими спортсменами, спілкувався з ними. Перше, що я завжди говорю їм: "Подивіться, що вони (Китай) зробили зі своєю тенісисткою Пен Шуай. Ми справді готові довірити їм наших власних гравців?"

Думаю, що всім спортсменам треба вийти і сказати: "Я не беру участь у грі, пов'язаній з геноцидом, де є порушення прав людини, де люди зазнають тортур і насильства в концтаборах".

Я ще маю надію. Я говорив олімпійцям, що всі золоті медалі світу, які ви можете виграти, не важливіші за вашу мораль, принципи і цінності, тому я вважаю, що нам потрібно відстоювати правильні речі", – розповів Кантер у підкасті BBC The Sports Desk.

Читайте також: У Пекіні заборонили дрони на час проведення Олімпіади