"Витягнули все". Українські фігуристи та їхня тренерка – про топ-15 на чемпіонаті Європи в парах

UA: Cуспільне мовлення

Голіченко й Даренський разом із наставницею Лілєю Батутіною прокоментували виступ на дебютній континентальній першості, розповіли про важкий шлях до чемпіонату та проблеми, які викликали новорічні свята, – для Суспільне Спорт.

На чемпіонаті Європи-2022 з фігурного катання в Таллінні завершився перший вид змагань. У спортивних парах українці Софія Голіченко та Артем Даренський фінішували на 15-му місці. Дует заробив 92.46 бала за довільну програму під саундтрек до фільму "Люди в чорному-3", що стало їхнім новим рекордом, а за сумою двох прокатів набрав 147.61 бала.

Софія та Артем обійшлися без падінь, проте припустилися деяких дрібних помилок, які завадили отримати вищу оцінку. Зокрема, проблеми виникли з синхронністю стрибків, а судді помітили в них ще й . Вартість подвійних тулупів у каскаді взагалі знизили до одинарних, хоча недокрути на цих стрибках не були аж настільки серйозними. Також мінімальні збавки українці отримали на двох останніх підтримках і фінальному обертанні.

Тим не менше, їхнє потрапляння до топ-15 – це найкращий результат України в парах з 2013 року, коли Юлія Лаврентьєва та Юрій Рудик посіли 11-те місце.

Читайте також: Українська пара – про дебют на чемпіонаті Європи з фігурного катання та "лотерею" з коронавірусом

Після прокату Софія, Артем та їхня тренерка Лілія Батутіна поділилися думками з приводу такого результату з Суспільне Спорт.

Про фінальний прокат на чемпіонаті Європи Артем Даренський:

"Були моменти, яких ми трохи не очікували побачити в протоколі. Тим не менше, прокат досить непоганий. Складні елементи ми, в принципі, зробили. За той період, що в нас був, підготовка дала свої плюси. Певна річ, це тільки початок".

Софія Голіченко:

"Старалися боротися за кожен елемент, хоч як би це важко було, особливо в кінці".

Лілія Батутіна:

"Є ваші помилки, а є те, що справді трохи занизили, – звернулася до підопічних тренерка. – Зняли за обертання останнє: недосиділи один оберт дійсно, самі винні. Замість четвертого отримали майже базу – другий рівень.

На підтримках були мінуси? Ну, вони не готові. У нас же була перед чемпіонатом України. Ми за два тижні до чемпіонату Європи підготувалися. Для двох тижнів такий прокат, хай він навіть із помилками чи заниженими левелами, – це дуже достойно. Не кожна пара чисто відкатала. А всі дрібні помилки виправлятимемо".

"Дуже важко бути непідготовленими, зібратися й так відкатати насправді. Молодці. Я зазвичай незадоволена як тренерка. Цього разу я їх підтримую. Вони старалися, боролися, витягнули все, хай і з похибками". Про пізні виступи (прокати пар починалися близько сьомої вечора) Артем Даренський:

"Раніше в нас старти були більше в обідній час. Ми на тренуваннях удома десь так і накатували. Тут у нас було ранкове тренування й велика перерва [до змагального прокату]. Навіть якщо ми під час неї поспали, це все одно дуже збиває фізичну підготовку".

Софія Голіченко:

"Я б не сказала, що в мене через різницю в часі відрізнялася тяжкість прокату. Для мене було абсолютно так само, як на тренуваннях".

Про завдання після чемпіонату Європи Лілія Батутіна:

"Допідготуватися [до Пекіна]". "І довилікуватися", – додав Артем.

"Ще не до кінця пройшла спина в Соні. В Артема – коліна. Ще доліковуємося, готуємося. Зараз буде трохи часу. Функціонально трохи підтягнемо, бо складнувато в кінці [програми катали]".

Артем Даренський:

"Хоч ці травми й заважають, ми накатували разом із ними. Це не найсерйозніша проблема. Просто щоб на Олімпіаді краще виступити, треба доготуватися".

Про вплив Нового року на підготовку Артем Даренський:

"Були свята. В нас постійно мінявся. Ковзанка дуже забита була".

Лілія Батутіна: "Є проблема. У нас, коли Новий рік, "ялинки" – льоду немає. Зранку й пізно ввечері [можемо тренуватися]. У нас одна ковзанка в , і відштовхуємося від того, що є: скільки льоду нам виділили. Сьогодні можуть бути тренування, а завтра – якісь ігри, "ялинки" чи ще щось. Тому в вихідні й святкові дні важкувато було". Відео довільної програми пар на чемпіонаті Європи-2022 (виступ українців – з 37:32): Про формування пари та перепони з травмами

Софія та Артем стали в пару в 2020 році. Даренський до цього катався з Софією Нестеровою, яка того року завершила кар'єру. Голіченко ж пробувала себе в парі з Іваном Павловим, а потім на один сезон поверталася до одиночного катання.

Сформувавши нову пару, фігуристи одразу стикнулися з початком пандемії, локдаунами та скасуваннями змагань. Далі були то травми, то зараження коронавірусом. Тож сповна вони змогли тренуватися лише в другій половині року, а вперше виступити на міжнародному рівні – тільки в 2021-му.

Фактично олімпійський сезон став їхнім першим повноцінним. Тим не менше, дует устиг напрацювати потрійні елементи та вийти на необхідний рівень для участі в топзмаганнях.

Читайте також: Фігурист Шмуратко – про старт Євро-2022, найкращий прокат у кар'єрі та вплив тренувань у Італії Софія Голіченко:

"Морально було не дуже важко [повертатися до пар після виступів у одиночному катанні]. Є взаєморозуміння, і спокійно це все було. Щодо психологічних моментів питань не було. Фізично, звісно, було важко".

Артем Даренський:

"Навіть коли травми, все одно можна тримати себе у формі. Якщо щось із рукою, то можна робити більше навантаження на ноги".

Лілія Батутіна:

"Варіанти шукаємо. Поки Соня не катається, Артем ходить до тренажерної зали, бігає".

Про досвід важкого сезону Артем Даренський:

"Після пандемії цей сезон дуже завантажений, і багато таких сильних змагань. Плюс це олімпійський сезон. Це хороший досвід, тому що в наступному буде трохи легше, і ми вже знатимемо, як краще виступати. Тож такий важкий сезон – це хороший плюс, навіть якщо тільки стали в пару".

Лілія Батутіна:

"Можливо – ми ще думаємо над цим – у наступному сезоні ми б ще виступили на юніорських змаганнях. Вони ще за віком можуть це робити. Просто цей сезон олімпійський, і основним завданнями є Ігри, Європа, світ. А в наступному спробуємо якось поєднати. Хотілося б, щоб вони зі спортсменами свого віку змагалися теж. Там трохи простіше, особливо після досвіду на дорослих змаганнях".

Читайте також: Ще одна українка знялася з чемпіонату Європи з фігурного катання: в Андрійчук виявили коронавірус Хто такі Голіченко та Даренський 17-річна Софія та 20-річний Артем – українські фігуристи, які представляють Дніпро та виступають у спортивних парах. Чинні чемпіони України (2021/22), срібні призери чемпіонату України-2020/21. Це був перший спільний чемпіонат Європи для пари. Даренський брав участь у континентальній першості 2020 року з попередньою партнеркою Софією Нестеровою. У сезоні 2021/22 Софія та Артем посіли 5-те місце на челенджері Budapest Trophy та шосте – на Denis Ten Memorial Challenge у Нур-Султані. У вересні пара брала участь у відборі на Олімпійські ігри-2022 на турнірі Nebelhorn Trophy в Оберстдорфі, проте не здобула ліцензії. Натомість дует зможе виступити на Олімпіаді в командному турнірі, до якого кваліфікувалася Україна. Читайте також: Найбільша команда за 12 років: склад України на чемпіонат Європи-2022 з фігурного катання та розклад Що далі П'ятниця, 14 січня. 12:52 – Танці. Ритмічний танець П'ятниця, 14 січня. 18:00 – Чоловіки. Довільна програма Субота, 15 січня. 13:35 – Танці. Довільний танець Субота, 15 січня. 18:30 – Жінки. Довільна програма