Топ-тенісистові Джоковичу вдруге скасували в’їзну візу в Австралію через відмову від вакцинації

NTA

Перша ракетка світу Новак Джокович, найімовірніше, не виступить на Australian Open. Сербському тенісисту вдруге скасували австралійську візу через звільнення від вакцинації “за станом здоров’я.

Як повідомляє Суспільне.Спорт, відповідне рішення ухвалив міністр імміграції Австралії.

На початку тижня Джокович виграв апеляцію щодо скасованої візи в Австралію через сумнівний документ щодо звільнення від вакцинації “за станом здоров’я”. Сербський тенісист прибув у країну для виступу на Australian Open, однак його не пустили, помістивши в “імміграційний ізолятор”.

Попри те, що Джокович виграв апеляцію, йому все ще загрожувало скасування візи. Це залежало від рішення міністра імміграції Алекса Гоука. Зрештою, урядовець ухвалив рішення проти сербського тенісиста.

Урядовець зазначив, що вирішив ухвалити це рішення, виходячи з того, що це “відповідає інтересам суспільства”. Рішення щодо надання дозволу Джоковичу виступити на Australian Open зустріло негативну реакцію в Австралії.

“Сьогодні я вирішив скористатися своїми вповноваженнями, щоб скасувати візу, надану Новаку Джоковичу з медичних та правових міркувань, а також на підставі того, що це відповідає інтересам суспільства”, – заявив міністр.

Рішення міністра означає депортацію Джоковича. Воно також ставить під питання його виступ на Australian Open-2022 та захист звання чемпіона Грендслему.

Джокович подасть скаргу на рішення, її має розглянути суд. До моменту розгляду скарги Новак залишатиметься в Австралії, однак невідомо у якому статусі та чи зможе грати в теніс.

Австралія також “активує опцію” 3-річного бану на в’їзд для Новака Джоковича. Це означатиме, що він пропустить не лише цей, а й наступні кілька Australian Open.

Як відомо, Джокович – чинний чемпіон Australian Open. У фіналі 2021 року серб переміг росіянина Даніїла Мєдвєдєва.

Джокович також є рекордсменом за перемогами на Australian Open. Загалом він дев’ять разів ставав чемпіоном турніру.

У 2021 році Новак Джокович виграв три з чотирьох турнірів “Великого Шолома” – Australia Open, Roland Garros та Wimbledon. На US Open серб поступився росіянину Даніїлу Мєдвєдєву