Україна заблокувала участь представників Росії в Моніторинговій групі Антидопінгової конвенції

Інтерфакс-Україна

Україна заблокувала участь представників Росії в Моніторинговій групі Антидопінгової конвенції, повідомляє Міністерство молоді та спорту.

"Під час відкриття 55-го засідання Моніторингової групи Антидопінгової конвенції Ради Європи (Т-DO) у Страсбурзі голова української делегації, заступник міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції Андрій Чесноков висловив протест у зв’язку зі спробою представників країни-агресора взяти участь у засіданні. Всім присутнім, зокрема працівникам Секретаріату РЄ, які намагалися довести обґрунтованість участі російської делегації у засіданні як сторони-підписанта відповідної конвенції, було чітко доведено наявність процедурних порушень у запрошенні та можливості участі представників держави, яку було позбавлено членства в організації за грубе порушення її установчих принципів, і щодо модальностей участі якої в конвенційних органах рішення не ухвалено керівними органами Ради Європи", - йдеться у повідомленні пресслужби Мінспорту.

Зазначається, що позицію делегації України підтримали представники низки європейських країн, зокрема Польщі, Латвії, Естонії та Великої Британії.

За результатами проведених консультацій із делегаціями держав-учасниць Моніторингової групи головуючий запропонував представникам Росії добровільно залишити засідання.

"Через відмову російської сторони пристати на цю пропозицію та у відповідь на принципову незгоду української делегації та більшості національних делегацій продовжувати брати участь у заході за умови участі в ньому представників РФ засідання було достроково припинено до ухвалення керівними органами РЄ відповідних рішень", - ідеться у повідомленні.

У відомстві розповідають, що українська делегація провела низку успішних двосторонніх та багатосторонніх консультацій, які дадуть змогу збільшити фінансову підтримку держав-партнерів національній антидопінговій програмі, зокрема щодо безкоштовного тестування українських спортсменів національними антидопінговими організаціями інших держав відповідно до планів тестування Національного антидопінгового центру України.