Олімпійська чемпіонка Пхьончхану змінила ковзанярський спорт на велоспорт: як це сталося

UA: Cуспільне мовлення

Карлейн Ахтеректе чотири роки тому тріумфувала у Пхьончхані, і тепер змагатиметься в іншому виді спорту.

Олімпійська чемпіонка з козванярського спорту Карлейн Ахтеректе вирішила змінити вид спорту. Найближчим часом нідерландська спортсменка виступить у велоспорті у складі команди Jumbo-Visma.

Ахтеректе виступила на двох Зимових Олімпіадах у своїй кар'єрі. На Іграх у Пхьончхані вона стала олімпійською чемпіонкою на дистанцію 3000 метрів.

На останній Олімпіаді у Токіо Ахтеректе опинилася поза подіумом, посівши сьоме місце на 3000 метрів. І тепер вирішила закінчити кар'єру як ковзанярка, щоб продовжити виступи в іншому виді спорту.

Ахтеректе вирішила змагатися у велоспорті, зізнавшись, що завжди мала таку мрію. З виступами у ковзанярському спорті ж нідерландська спортсменка вирішила закінчити.

"Я закінчую з виступами у ковзанярському спорті, але не зі спортом високого рівня. Я маю амбіції і не збираюся просто їздити заради, щоб мені було весело. Це щось абсолютно нове. Велоспорт завжди був моєю пристрастю, тому чому б і ні? Я отримала таку можливість, тож я спробую себе у цьому", - сказала нідерландська спортсменка

Підготовку з Jumbo-Visma Ахтеректе розпочала у квітні. Перед цим вона упродовж п'яти років була на контракті у команди, хоча й виступала у зовсім іншому виді спорту.

Коли саме Ахтеректе виступить у першій професійній велогонці у кар'єрі поки що невідомо. У середу, 11 травня, розпочинається тренувальний збір жіночої команди Jumbo-Visma, і залежно від успіхів ексковзанярки буде ухвалене рішення, коли саме вона дебютує.

Що відомо Крім "золота" Олімпіади-2018, у доробку Ахтеректе три медалі чемпіонатів світу на окремих дистанціях ("срібло" у 2015 та 2020 роках на 5000 та 3000 метрів, а також "бронза" чемпіонату світу-2021 на дистанції 5000 метрів). Ахтеректе - не перша титулована спортсменка, що змінила ковзанярський вид спорту на велоспорт. Легендарний ковзаняр Ерік Гейден - 5-разовий олімпійський чемпіон - у 1986 році взяв участь у найпрестижнішій велогонці Тур де Франс. А ось канадка Клара Г'юз взагалі здобувала медалі в обох видах спорту.