Іноземний легіон. Чи правильний вибір зробив Петраков

SportanalyticВчора головний тренер збірної України Олександр Петраков озвучив список тих легіонерів, котрі будуть готуватися до червневих поєдинків. Повідомляє сайт Sportanalytic.com.

Отож, підемо по лініях. Список воротарів поповнив голкіпер мадридського "Реалу" Андрій Лунін. Загалом, це цілком логічно та очікувано. Раніше Петраков не викликав Луніна, бо в того не було ігрової практики у складі "вершкових", тому в цьому плані він суттєво програвав своїм візаві з УПЛ. Зате тепер на фоні війни та вимушеної перерви в українському чемпіонаті саме в Луніна ігрової практики найбільше. Він вже зіграв у матчі проти "Атлетіко", а тепер Карло Анчелотті обіцяє випустити його завтра на "Кадіс". Тому зараз тільки в Андрія серед усіх наших голкіперів є ігрова практика в офіційних матчах, а це означає, що бодай в одному з чотирьох-п'яти червневих матчів він таки зіграє.

У захисті виклик отримали Віталій Миколенко, Едуард Соболь і Тарас Качараба. Мабуть, Миколенко тут запитань взагалі не викликає, адже він зараз є основним футболістом "Евертона". Качараба проводить доволі хороший сезон за чеську "Славію". Це хоча й не топ-чемпіонат, але там достатньо ігрової практики, що дуже важливо. А Едуард Соболь влітку може взагалі покинути "Брюгге", бо програє там конкуренцію, тому до цього якраз найбільші питання. У півзахисті за збірну отримали шанс зіграти Ярмоленко, Зінченко, Малиновський та Зубков. Перші троє - це еліта збірної України, вони є лідерами команди. А от виклик Зубкова викликає певні запитання, оскільки він навіть в угорському "Ференцвароші" не завжди є основним, тож може з часом випасти з обойми.

Що стосується форвардів, то там викликані Роман Яремчук та Данило Сікан. Яремчук останнім часом відверто не вражає, він навіть потрапив до антирейтингу португальських журналістів у якості одного з найгірших новачків сезону. Але роль Романа для збірної України є справді ключовою та визначальною, тому тут все логічно. А Данило Сікан - це повністю креатура Олександра Петракова, котрому він дуже подобався ще на молодіжному рівні. Тренер почав викликати цього гравця ще минулої осені, коли ігрової практики в нього було "як кіт наплакав". Зараз же він відіграє доволі непогану роль у німецькій "Ганзі", котра навіть хоче викупити Сікана, тому це вже більш виправдано. Загалом, всі викликані так чи інакше можуть допомогти нашій збірній, а тому віримо та вболіваємо.

Ігор Цвик, головний редактор Sportanalytic.com

Сайт Sportanalytic.com, читай новини про спорт українською!