Сумська міськрада відмовляється від права власності на підвали у багатоповерхівках

Сумська міськрада продовжує відмовлятися від права власності на нежитлові допоміжні приміщення в багатоповерхівках (підвали, ліфтові, колясочні й т. ін.) і повертати їх у користування мешканців.

Минулого тижня депутатська комісія з питань законності та коммайна розглянула вже другий такий проект рішення з черговим переліком об’єктів. Директор департаменту ресурсних платежів міськради Юрій Клименко нагадав депутатам, що свого часу безліч таких приміщень були зареєстровані як комунальна власність міста і довгий час здавалися в оренду, хоча за законом вони є спільною сумісною власністю мешканців і призначені для обслуговування житлового будинку. У процесі інвентаризації коммайна, яка проводиться ось уже кілька років, департамент виявляє чимало таких приміщень і вважає за доцільне відмовитися від права власності на них, щоб уникнути конфліктних ситуацій із мешканцями. Щоб люди мали можливість самі вирішувати, як використовувати ці підвали й колясочні: чи то за їх прямим призначенням, чи то здавати в оренду і направляти ці гроші на обслуговування або ремонт будинку (це можливо, якщо в будинку створено ОСББ), або ще якось.

А прецедентом для початку процесу повернення допоміжних приміщень мешканцям багатоповерхівок став судовий процес за колясочну на пр. Лушпи, 22. Позов подавало ОСББ, і департамент ресурсних платежів програв у всіх інстанціях – від госпсуду Сумської області до Верховного, а мешканці довели, що право користування цим приміщенням дійсно належить їм.

Профільна комісія одноголосно підтримала це питання, і тепер воно відправиться на сесію міськради.

- debaty.sumy.ua»