У середмісті Ромен чоловік знайшов гранату

На Роменщині продовжують виявляти боєприпаси часів Другої світової війни.

Минулої доби у Роменському районі було знайдено мінометні міни, артилерійські снаряди та гранату часів минулої війни. Вибухонебезпечні предмети були взяті під охорону поліцейськими до приїзду саперів.

У першому випадку до поліції зателефонували небайдужі громадяни та повідомили, що у лісосмузі, неподалік від села Перекопівка, виявили 25 мінометних мін калібру 50 мм, 3 артилерійських снаряди калібру 45 мм та артилерійський снаряд калібру 57 мм.

Того ж дня, до поліції звернувся 55-річний місцевий чоловік та повідомив, що у середмісті Ромен, на газоні в кущах, лежить предмет, зовні схожий на гранату Ф-1 часів Другої світової війни.

На місці виявлення боєприпасів виставлено охорону поліції до прибуття саперного підрозділу спеціального регіонального центру швидкого реагування оперативно-рятувальної служби цивільного захисту управління ДСНС України. Знайдені боєприпаси підлягають знищенню на полігоні.

Поліція нагадує: у разі виявлення вами у ґрунті будь-яких незнайомих предметів, схожих на артилерійські снаряди, міни, детонатори, патрони, тощо, ні в якому разі не варто їх чіпати руками, підіймати, перевертати, стукати по них, намагатися розібрати чи очистити від бруду, кидати у вогонь, або ж розводити багаття поряд зі знахідкою. У випадку виявлення будь-де подібних предметів, необхідно відмітити місце знахідки, відійти на безпечну відстань та викликати поліцію або рятувальників. Рекомендуємо також батькам зі своїми дітьми провести бесіди про те, яку небезпеку для життя та здоров’я можуть становити будь-які вибухонебезпечні предмети.