СНАУ шукає нові шляхи співпраці з сільськогосподарськими підприємствам

Ректор Сумського національного аграрного університету Володимир Ладика та директор Глухівського агротехнічного коледжу СНАУ Анатолій Литвиненко взяли участь у засіданні ради з питань аграрної освіти і науки України.

Засідання відбулося під головуванням Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета, Міністра аграрної політики та продовольства України Романа Лещенка, голови ради з питань аграрної освіти і науки України Алекса Ліссітси, генерального директора Директорату передвищої, вищої освіти МОН України Олега Шарова, директора Науково-методичного центру ВФПО, ректорів і директорів закладів освіти, представників бізнесу тощо.

Під час заходу мова йшла про стан та перспективи реформ в освіті України; аграрну політику та роль освіти для аграрного сектору; особливості підготовки фахівців; проблеми, можливості та шляхи вирішення кадрового потенціалу завдяки участі в проекті співпраці бізнесу та освіти – «Агрокебети»; шляхи для підвищення конкурентоспроможності фахівців на аграрному ринку праці тощо.

Відбулася предметна розмова, яка дійсно необхідна для побудови майбутньої стратегії розвитку навчальних закладів. Адже сьогодні необхідно шукати новації, змінюватися в кращий бік, щоб не загубитися в історії. Приємно, що Міністерство освіти і науки України, Міністерство аграрної політики та продовольства України, голова ради питань аграрної освіти і науки України Алекс Ліссітса з розумінням ставляться до проблем навчальних закладів і аграрного комплексу в цілому.

Як зазначає Володимир Ладика, виш розвиватиметься, якщо буде зорієнтований на біо- та інформаційні технології. Однак, паралельно існує проблема пандемії, яка накладає відбиток на здобуття освіти. Роботу навчального закладу потрібно будувати, розуміючи цінність штучного інтелекту, оцінюючи всі його ризики, витримуючи баланс між цими факторами.

Коментуючи хід засідання, ректор СНАУ сказав, що нині слід знаходити нові шляхи співпраці з сільськогосподарськими підприємствами, але перед тим треба зарекомедувати себе як надійного партнера, здатного почути і взяти до уваги потреби бізнесу.

Також під час наради говорили про земельні реформи, спрощення процесу електронних закупівель, що стосуватимуться діяльності господарської частини вишів, а також про пожежну безпеку.

- debaty.sumy.ua»