Кролевецькі лісівники створили навколо Дубовицького джерела рекреаційний комплекс

Гідрологічна пам’ятка природи «Джерело-криниця» розташована в Грузчанському лісництві лісовому фонді державного підприємства “Кролевецьке лісомисливське господарство” поблизу автомагістралі Кіпті-Бачівськ, відноситься до території Дубовицької старостинського округу.

Пам’ятка природи входить до складу природно заповідного фонду України, охороняється як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення та використання.

Криниця є не тільки природним об’єктом, а і об’єктом релігійного поклоніння. Історія цього джерела сягає глибини XVI століття і пов’язана з образом Божої матері. Тому кожного року, десята п’ятниця після Пасхи збирає тисячі паломників у лісі біля чудотворного Дубовицького джерела, де колись давно явився образ Богородиці.

Різні віки історії пережила криниця, а в часи атеїстичної боротьби її рівняли з землею, закидали сміттям, проте люди знову розкопували, очищали цілюще джерело, і донині струменить воно й дарує людям здоров’я та силу. Тут втамовували спрагу партизани, бійці, що визволяли нашу землю в роки Другої Світової війни, гоїли свої рани, омиваючи цілющою водою.

Сьогодні, знаючи про цілющі властивості дубовицької води, кролевецькі лісівники подбали, щоб святе місце було доступним і привабливим для відвідувачів, створивши навколо джерела цілий рекреаційний комплекс. Тут люди мають змогу відпочити разом з природою, проводяться обряди вінчання, хрещення.

- debaty.sumy.ua»