На Сумщину приїхав міністр охорони здоров’я

У п’ятій із семи опорних лікарень на Сумщині відкрилося приймальне відділення, забезпечене сучасною медичною апаратурою для діагностики хворих та їх оперативного лікування

«Створення цього відділення − це лише початок роботи. Завдяки спільній роботі Міністерства охорони здоров’я, облдержадміністрації, обласної ради, міської ради тут може з’явитися дороговартісне медичне обладнання, − відзначив на відкритті відділення Міністр охорони здоров’я Віктор ЛЯШКО. − На наступний рік в рамках програми «Велике будівництво» заплановане теж будівництво лікарень. Зокрема, в кожній області буде розбудовано обласну дорослу та обласну дитячу лікарні. Крім того, в червні Президент України видав Указ, яким зобов’язав Кабмін у бюджеті на 2022 рік передбачити мінімальну заробітну плату для лікарів − 20 тис. грн., для медичних сестер − 13,5 тис. грн. Ми робимо все можливе, щоб це відбулося, і медичні працівники мали гідну зарплату».

На реалізацію проекту з реконструкції приймального відділення Охтирської ЦРЛ протягом 2020 – 2021 років використано 1,8 млн грн, у тому числі майже 1,1 млн грн – з державного бюджету та майже 760 тис. гривень − кошти міського бюджету м. Охтирка.

Крім того, у відділенні встановлено сучасний апарат ультразвукової діагностики, закуплений за кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам вартістю 1,9 млн гривень.

За власні кошти закладом придбано меблі та обладнання загальною вартістю − 251,5 тис. гривень та за рахунок благодійної допомоги на 76,6 тис. гривень.

Сьогодні за участі Віктора Ляшка та Міністра Кабінету Міністрів Олега НЕМЧІНОВА було відкрито ще і термомодернізований лікувальний корпус та оновлене інфекційне відділення Тростянецької міської лікарні.

Довідково. Усього на Сумщині в рамках програми «Велике будівництво» буде оновлено 7 приймальних відділень. Крім тих, що вже відкрилися – в обласній лікарні, Сумській центральній міській лікарні, Конотопській, Шосткинській і уже Охтирській лікарнях, невдовзі відбудеться відкриття такого ж відділення в Роменській ЦРЛ та добудовується відділення в лікарні м. Глухів.

- debaty.sumy.ua»